Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádkový svět - teď a tady

  vydáno  •  Škola a poznání · Knihy · Rodičům · Předškolákům · Pohádky
  Pohádky, kdo z vás je nemá rád? Jasně, milujeme je všichni! Maminka nám je čte před spaním, tatínek vypráví o prázdninách u táboráku a babička si na pohádku najde čas vždycky. Tak honem, přemýšlejte děti, kterou máte nejraději? Zkuste si třeba spočítat, kolik pohádek znáte...

  Výstava kostýmů ze seriálu Arabela, Praha 2009., © Radkaa

  Některé holky tajně sní o pyšné princezně, která čeká na svého krále Miroslava. Aby jí zavázal střevíček, naučil zpívat květinu v zahradě a starému králi dokázal, že v každém člověku je více dobra, než zla. Jiné by zase chtěly myší kožíšek a utéci před krutým Kazisvětem, mýt nádobí a tajně se zamilovat na plese. Nebo hledáte tři oříšky, zkoušíte si maminky střevíce a vyhlížíte prince na bílém koni?

  Princ BajajaKluci to mají jinak. Láká je dobrodužství. Učí se šermovat, v jedné ruce meč a v druhé štít. Někteří si převléknou masku Spidermana, nebo by chtěli v dlani svírat pokémona a trénovat ho na boj se zlem. V každém klučičím srdci dřímá touha ukázat všem, že jsou dobří, že se umí poprat za dobrou věc a mají hodně odvahy a síly.

  Všichni máme rádi pohádková kouzla. Čerty, bludičky, vodníky, rusalky, kouzelníky, čarodejnice. Babičky, které za buchtu dají dobrou radu, nebo ukážou správnou cestu. Víte o dalších? Tak křičte, co kdo zná! No jasně - já zapomněla na mluvící zvířátka, na rybku, která plní tři přání, na Neználka, Rumcajse, Křemílka, kapitána Nema a... Páni, to je ale pohádek a příběhů! A že se takové věci nedějí v tom našem  obyčejném světě? A víte to určitě?

  Drátěná košile sice není zrovna poslední výkřik módy, ale proč si nezkusit, v čem se kdysi lidé pohybovali?Záleží na každém z nás, jak si budeme umět hrát a vymýšlet svoje pohádky. Co si třeba domluvit s maminkou, že si každý večer přečtete jednu pohádku. Druhý den si můžete namalovat obrázek a povídat si, co se vám v příběhu nejvíce líbilo. A pokud to byl třeba princ Bajaja, můžete si s tatínkem zkusit šermování.

  Holky si s maminkou zahrajou na princeznu a vyzkouší si některé šaty a korále a třeba i nový účes. A nebo to může být všechno docela naopak. I holky někdy rády bojují a tak si místo princeznovských šatů mohou obléct rovnou drátěnou košili.

  Pohádky

  V části Domeček najdete na Alíkovi pohádkovou knížku, v které je přes 20 pohádek. Převyprávěla a ilustracemi je vyzdobila Kamila Skopová.

  Že na vás nemají rodiče čas? A co třeba babička, děda, nebo teta? Některé povídky si můžete přečíst společně s kamarády a pak si na pohádku zahrát.

  Věřím, že je mezi námi spoustu princezen, králů, rytířů a někde jistě tančí i víly. A pod článek nám klidně pak napište, jaké to bylo :-)

  Šípková Růženka

  prosba Rodičům

  Přimlouvám se za všechny děti. Prosím pěkně o jednu báchorku před spaním. To není o pár minutách čtení. Kdepak... Jde tu o dojem lásky, sounáležitosti a tolik, tolik potřebný pocit, že je má někdo moc rád. Každému dítěti se usíná lépe, když slyší hlas mámy, nebo táty. Dívá se na vás a poslouchá pohádku.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 3. června 2010 ve 13:04.
  Vanessa38 v něm napsal:

  :-) ;-(

  Já si čtu pohádky každý den.

  Příspěvek z 27. května 2010 v 18:19.
  Albertovec v něm napsal:

  ???

  Tento článek není zrovna zajímavý. 5

  Příspěvek z 24. května 2010 v 16:38.
  Alice778899 v něm napsal:

  Pohádky

  Pohádky jsou krásné, i já si občas nějakou přečtu... Vždycky jsem měla ráda Perníkovou chaloupku.