Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádky a počítačové hry pro nejmenší

  vydáno  •  Předškolákům · Rodina
  Tentokrát vám představíme hry a pohádky, při kterých si na své přijdou ti nejmladší návštěvníci Alíka.

  Logická PC hra pro celou rodinu, © Špidla Data Processing

  Oceanix - logická hra pro celou rodinu. Račte vstoupit na palubu obrovské ponorky a vydejte se na vzrušující výpravu za poklady na dně moří. Dokážete nalézt a získat perly, drahé kamení a vše cenné? Díky bombám, zlatým rybkám a bleskům si můžete výrazně vylepšit své skóre.

  Pohádky Boženy Němcové - Spisovatelka Božena Němcová je známá především knihou Babička. Narodila se 4. února 1820 ve Vídni. Krátce po tom se její rodina přestěhovala do Ratibořic u České Skalice na statky kněžny Zaháňské.

  Různých míst poznala Božena Němcová opravdu hodně. Bydlela například v Červeném Kostelci, Polné, Litomyšli, Praze. Její manžel, úředník finanční stráže Josef Němec, byl velmi často překládán z místa na místo. A s ním putovala většinou celá rodina.

  Tak se v roce 1845 Němcová ocitla na Chodsku v Domažlicích. Hodně se tam věnovala sběratelské činnosti – zapisovala si pohádky i příběhy, které jí lidé vyprávěli.

  Jen těžko byste u nás hledali někoho, kdo by neznal pohádky Boženy Němcové. K těm nejznámějším patří O perníkové chaloupce, O Popelce, O Smolíčkovi, Princ Bajaja, Pohádka o kohoutkovi a slepičce. Právě ty, ale i mnohé jiné, najdete na CD Božena Němcová – Zlaté pohádky ve formátu MP3. Pokud byste si je chtěli poslechnout všech 26 pohádek najednou, poslouchali byste je déle než 4 hoidny!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 18. března 2010 v 18:24.
  kikivendy v něm napsal:

  jhvh

  24

  Příspěvek z 20. února 2010 v 18:26.
  VZP v něm napsal:

  soutěš

  kolik tu bude ješte soutěží 192516

  Příspěvek z 20. února 2010 v 9:59.
  Kapřík10 v něm napsal:

  Oceanix je super

  Oceanix je moje oblíbená hra je to supééééééééér hra vážně.161616161616