Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádky z reality

  vydáno  •  Povídky
  Bylo nebo nebylo? Jasně, že bylo. Tentokrát to ale nebylo za devatero kopci a jezery, ale docela blízko. U mé kamarádky Veroniky jsme slavily její narozeniny.

  Od rodičů dostala šedého zakrslého králíčka s černým flíčkem na levém uchu. Dala si ho do klece na zahradu a šla si s námi hrát. Když jsme se dosyta vysmály, šly jsme zpátky za králíčkem. Došly jsme ke kleci a já začala tušit, že není něco v pořádku. Klec byla pootevřená a králíček v ní chyběl. Verča si s tím nedělala hlavu, vydala se za rodiči a ptala se, proč jí ho vzali z klece. Oznámili nám však, že králíčka si nevzali a proč by to asi dělali. To už je Verča neposlouchala. Utekla na zahradu ho hledat.

  Všude na zahradě byly nebezpečné věci, jako např. za plotem vlčák a všude kolem ostré předměty. Čím dříve bude králíček v kleci, tím spíše bude naprosto v pořádku.

  V hledání jsem Verče samozřejmě pomohla. Prohledaly jsme to všude na zahradě, v domě a dokonce v celé ulici. Potom jsme to uviděly. Huňatý kožíšek ležel za hromadou dříví. Byl celý od krve. Ani jedné z nás se ten pohled nelíbil. Co kdyby to byl on?

  Kamarádku jsem chtěla ušetřit. I když se ani mně pohled nezamlouval, šla jsem se podívat já. Kožíšek byl šedý a měl černý flíček na uchu. Ach ne! Panebože to je on!

  Pak jsem si toho všimla. I v takové situaci jsem se musela v duchu usmát jaká maličkost vyvrátila mé podezření. Ten černý flíček byl na pravém uchu! Verčin králíček měl skvrnu na levém uchu. Jaká senzace. Pořád máme naději.

  Vrátila jsem se a řekla to Verče. Ta už se nebála a šla se přesvědčit taky. I když to nebyl zrovna nejhezčí pohled, byly jsme rády, že tam neleží zrovna ten Verčin.

  Vrátily jsme se ke kleci, jestli si to drahý králíček nerozmyslel a třeba se nevrátil. Opravdu! Králíček se vracel a nebyl sám. Cože?! My se o něho strachujeme a on si uteče a přivede si nevěstu? No to je vrchol!

  Ani vám nemůžu popsat to štěstí, které se v nás probudilo pláčem a smíchem zároveň. Králíček, který doteď neměl jméno, si ho vybral sám.

  Tulák, co jiného?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!