Alíkovina

Pohybem ke zdraví

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Mnohým z vás bude tento článek připadat zbytečný, mnozí ho ani neotevřou. Raději sedí u počítače, než aby se šli projít ven a udělali něco pro své tělo, čímž se dostáváme hned k prvnímu problému.

Velká Kunratická, 81. ročník, sport, běh, cross, © MAFRA

V dnešní době většina mladých lidí vyrůstala v tom, že přišli ze školy a sedli si k počítači. Ať je léto nebo zima nevykonávají žádný pohyb, tloustnou a stávají se z nich velmi nemocní lidé. Když nebudeme vykonávat alespoň malý pohyb, naše tělo zleniví, svaly ochabnou a zeslábnou a brzy už ani nebudeme mít sílu chodit, přitom pokud se pohybujeme pravidelně, můžeme naše tělo nejen dostat do lepší kondice, ale hlavně jej posílit. 

Při sportu je navíc z těla vyplavován hormon štěstí, takže budeme mít z pohybu dobrý pocit a budeme se k němu vracet.

Mnozí si myslí, že pohyb je jen pro lidi s nadváhou a že sport je jen na hubnutí. Omyl. Sportem krásně zpevníte postavu, budete ze sebe mít lepší pocit, vaše tělo bude zdravé a budete méně nemocní.

Samozřejmě, že každý by si měl najít sport, který mu vyhovuje, stačí mu na něj síly a energie. A samozřejmě mu to dovoluje jeho zdravotní stav. 

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 12. března 2015 v 17:42.
nicol89576 v něm napsala:

dobrý

hezký clanek11111