Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pojď se přidat k nám - skautům!

  vydáno  •  Volný čas venku · Příroda · Rodičům · Skauti
  Všichni, které zajímá příroda a chtějí si užít trochu legrace, by se měli přihlásit do skautského oddílu - já chodím do toho v Hořicích. Každý z nás tu má nějakou přezdívku. Scházíme se jednou za týden a učíme se vázat uzly, poznávat rostliny a živočichy, nebo si jen tak zahrajeme hry či vyrazíme do města.

  Bambiriáda 2008, Střelecký ostrov Praha., © Radkaa

  Jezdíme taky na hodně akcí a skoro každý víkend pořádáme nějakou i u nás ve městě. Například Ham Mňam (vaření), Kuličkiádu (hraní kuliček), Bramborobraní (kopeme brambory) a další. Před Vánocemi jezdíme každým rokem do Hradce Králové vybírat dárky. Nedávno jsme byli na veliké akci, kam se sjelo přibližně 150 lidí ze všech okolních měst, a hráli jsme hru na téma Rychlých šípů.

  Jednou za 3 roky se všichni skauti sjedou na mezinárodní sjezd skautů do Plzně. Můžeme taky každý rok jet se svým oddílem na takzvaný Intercamp, kde se koná setkání všech skautů z Evropy. O prázdninách, jako ukončení roku, jezdíme na tábory. Spíme ve stanech, vaříme si sami, držíme noční hlídky (aby nás nikdo nepřepadl) a hrajeme velkou celotáborovou hru (sčítají se body za jednotlivé hry a poté vyhraje nějaké družstvo, které jsme si na začátku tábora vytvořili).

  Máme také noční hry a mnoho dalšího - podle toho, co si na nás vedoucí vymyslí. Na táboře můžeme prokázat odvahu tím, že splníme sojčí a orlí pírka. Musíme však vydržet 10 hodin nejíst, nemluvit, být v lese a přitom pozorovat tábor, aniž by si nás někdo všiml. U orlích per je to vše 24 hodin. Doufám, že jsem vám aspoň malinko poradila nějaký kroužek nebo koníček a že se vám všem, co se přihlásíte, bude ve skautském oddíle líbit.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Barsuk 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 12. května 2009 ve 14:48.
  K-a-tt-e v něm napsal:

  Je to super

  Ahojky,taky chodím do skautu a je to tam super.Poznala jsem spoustu novych kamosu.akorat skoda ze jsem jeste nebyla na zadne celorepublikove akci.Jestli budete chtti,tak napiste,bylo by fajn mit tady na alikovi nejake kamose kteri maji podobne zajmy jako ja,.

  Příspěvek z 21. dubna 2009 v 15:23.
  Luca-007 v něm napsal:

  Kdo neskusil at pomlčí

  úplně nesnáším ty kecy, když někdo řekne že skaut je pro malé děti... když sem byla menší tak mě to moc nebavilo...ale čím ste starší tím máte vic možností jet na různy akce a je to mnohem lepší... prostě skaut musí člověka brát... bohužel pro nějaky nafoukly barbie s dlouhyma nehtama to asi moc nebude... ale neni to vyloučený že tam takový nechodí...je to dobrovolny, muze tam chodit kdokoliv...2516

  Příspěvek z 30. března 2009 ve 14:02.
  AnDUlííÍnnA v něm napsal:

  Takže

  kdo si představí pod pojmem skaut jen to, že choděj lidi v krojích a usmívaj se na lidi...a sou porád jenom v přírodě...je ůplně mimo. Páč skaut je i o seznamování s novejma lidma...a taak...jezdí se na klíč a pod jak už bára napsala...takže všem doporučuju tam chodit, páč tam je strašná ,,bžunda"xD16