Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pojďte objevit pramen Labe! + kvíz

  vydáno  •  Kvízy · Cestování · Česká republika · Prázdniny
  S rodiči, sestrou a prarodiči jsme se rozhodli pro malý prázdninový výlet. Po chvilce přemýšlení jsme se dohodli, že se pojedeme podívat k prameni Labe.

  Krkonoše, Labská louka., © Radkaa

  Když jsme se koukli na internet a do mapy, zjistili jsme, že půjdeme okruh dlouhý zhruba 12 kilometrů. Ze začátku to vypadalo jako dlouhá trasa, jenže když jsme dorazili po dvou hodinách jízdy na místo, tato cesta se nám zdála kratší, než ve skutečnosti byla. Cestou jsme mohli obdivovat krásnou krajinu Krkonošského národního parku.

  I když byla většina cesty z kopce nebo do kopce, celou dobu až k prameni jsme se báječně bavili. Měli jsme velký výhled do kraje. Dokonce se nám dokonce poštěstilo vidět naši nejvyšší horu Sněžku (1 602 metrů nad mořem).

  Když jsme dorazili k prameni, byl to pro nás střed cesty. Kolem něj byla malá zeď, na které jsme si mohli prohlédnout znaky měst, kterými Labe protéká. Erby jsou vytvořené z mozaiky.

  Kvíz o Labi

  Jak dobře znáš řeku Labe zjistíš v kvízu

  Svůj znak tady má například Vrchlabí, Dvůr Králové, Hradec Králové, Hostinné, Špindlerův Mlýn, Jaroměř, Pardubice, Kolín, Poděbrady, Nymburk, Mělnik, Litoměřice, Ústí nad Labem, Děčín, ale také řada německých měst, mezi nimi nechybí Drážďany (Dresden), Riesa či Hamburg.  

  Dali jsme si oběd a vypravili se k Labské boudě. Dále jsme se podívali dolů z Ambrožovy vyhlídky a poté nás čekala cesta k Pančavským vodopádům. Tam nám babička rozdala poslední kousky hořké čokolády, kterou vzala pro případ, že by nám došly síly.

  Pak jsme se už vraceli zpět. Nakonec jsme viděli zajímavé kameny porostlé lišejníky. Výlet se mi moc líbil a ráda bych tímto článkem pozvala i další cestovatele k prameni Labe.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  kamzik6912 v něm napsal:

  neřeknu

  4hezký to tam je opravdu hezký

  Příspěvek z 29. října 2009 v 11:19.
  Ley v něm napsal:

  Labe

  Také jsem tam byla,je tam krásně7101

  Příspěvek z 23. října 2009 ve 14:02.
  tomica v něm napsal:

  tomica

  labe moc krasna řeka44444444