Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pojeď honit zločince na rozhlasových vlnách! + kvíz

  vydáno  •  Volný čas venku · Kvízy · Rodičům · Prázdniny
  Ahoj kamarádi! Mám tady nabídku pro všechny z vás, kteří rádi píšete články do Alíkovin. Pokud si myslíte, že jste pohotoví, upovídaní, chcete se naučit něco nového nebo prostě jen rádi píšete, pojeďte na rozhlasácký letní tábor!

  Z tábora DTA u Pilského mlýna., © Radkaa

  Přeneseme se o 80 let v čase zpátky. Je léto roku 1929. Rádio je lidem užitečným pomocníkem, nejrychlejším zdrojem informací i zábavným společníkem.

  Když se to ale v okolí začíná hemžit nebezpečnými zločinci a policie už je bezradná, dostávají rozhlasáci úkol mnohem důležitější: informovat veřejnost o nebezpečí a s její pomocí se sami zapojit do pátrání.

  Místo revolveru mají mikrofon, místo rychlého auta neviditelné rozhlasové vlny... Začíná dobrodružství, ve kterém tentokrát opravdu půjde o krk!

  To byla stručná legenda k tomu, co se bude dít na letním táboře Dětské tiskové agentury. Ten je zaměřený na psanou i rozhlasovou žurnalistiku, ale čeká na vás i celotáborová hra, ve které se bude prostřednictvím rozhlasu pátrat po nebezpečném zločinci.

  Dopoledne bude probíhat teoretická i praktická průprava věnovaná základům psané i rozhlasové žurnalistiky, včetně tvorby vlastních článků a natáčení rozhlasových materiálů. Naučíte se i stříhat, moderovat a připravit svůj vlastní pořad. Odpoledne propukne celotáborová hra a další sportování, jako na každém letním táboře.

  Bydlet se bude v chatovém táboře Boubín na Šumavě. Tábor proběhne od 8. do 15. srpna, tak si zaškrtněte tento týden v diáři a pojeďte! Maximální kapacita tábora je 30 dětí, tak se brzy přihlaste. Více informací najdete v Malých (ale našich) novinách Dětské tiskové agentury.


  KVÍZ - vyzkoušejte si své povědomí o novinařině a psaní vůbec v Novinářském kvízu!
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 16. června 2009 ve 14:31.
  rajko v něm napsal:

  rajko

  ti hasici jsou lepsi25

  Příspěvek z 11. května 2009 v 17:42.
  Kamikadze123 v něm napsal:

  !!

  Tam bych se teda unudila hasiči sou lepší !! :-)

  Příspěvek z 1. května 2009 ve 20:08.
  kimisek v něm napsal:

  Nic moc!!!

  Tam by sem se asi fakt nudila...22