Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pojišťovna – detektivní příběh

  vydáno  •  Povídky

  Dokážeš uhodnout tento případ? Troufáš si na to? Jestli víš odpověď, tak mi napiš do zpráv. Doufám, že to neprozradíš do komentářů, pak by to už vážně nemělo smysl. Ten, kdo mi napíše do zpráv správnou odpověď, toho napíši do komentářů. Budu rád, když mi tam napíšete, jak se vám to líbilo, a jestli mám pokračovat.

  Detektiv Dvořák, © gratis-malvorlagen

  Pojišťovna

  Detektiv Dvořák sedí v hospodě, popíjí „desítku“ a kouká na zápas Norsko : Kanada, Seveřané prohrávají 1:3 a zbývá 7 minut do konce zápasu. Norsko nemá brankáře, celá hospoda fandí Norům, po hromovém „Gól!“ začali psi venku výt a vedle Dvořáka se objeví malý urousaný kluk. Detektiv zbystří zrak a uvědomí si, že je to jeho synátor. „Co je?“ řekne otráveně. „Úterý, tři čtvrtě na deset,“ odpověděl drze Viktor, taky za tu poznámku jednu dostal. „Máš jít domů.“ „Jo...“ „Hele, já dopiju pivo, chceš limču? Mrkneme na hokej.“ Viktorovi zasvítily oči, už nechtěl, aby šli domů. „Jasan!“ Kvůli time-outům a videorozhodčím stihli vypít pití rychleji, než skončila hra. „Tak jdem.“ Jakmile zavřeli dveře, bylo slyšet - gól! Celkem slušnou rychlostí přes své bříško, které si za ta léta vypěstoval, zaletěl zpět do hospůdky. Vrátil se v jednu, slavili, protože Češi Norsko ve finále určitě porazí!

  Manželka ho přivítala chladným pohledem a slovy: „Na stole je tuňák.“, protože pan detektiv tuňáka nesnášel. Náš milý detektiv chtěl svést téma hovoru jinam a nenapadlo ho nic lepšího, než se zeptat, jaké bude počasí. „Jako dnes,“ odpověděl mu jeho miláček. „To bude zase lít!“ nepřestává se snažit Dvořák. „Dobrou,“ odsekla manželka. „Dobrou, miláčku.“

  V noci se náš hrdina vzbudil. Koukl se na hodinky se slovy: „Hergot, blbá žízeň!“ Bylo 3:21, detektiv si vzal sklenici vody, napil se a dal ji na noční stolek. Usnul okamžitě, bohužel si nikdy netlumí mobil a ten začal zvonit. „Před chvílí jsem usnul...“ Z telefonátu se od vyděšeného ženského hlasu dozvěděl, že jim vykradli trezor. Když dojel na místo, už tam byla pojišťovna, tvrdila, že to je chyba postižených. Manželé tvrdí, že klíč byl schovaný v okapu a že si okap čistí sami. Proč i přesto dává za pravdu pojišťovně?

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Pralinka2 v něm napsal:

  A kolik ti přišlo správných odpovědí?

  tomčoslav v něm napsal:

  Verýsek06 Vážně,nebo to jen nechápeš? Všichni byli spokojení.]:-)

  Dana395 v něm napsala:

  Jo číčo.