Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pokémon: Red a Blue – recenze

  vydáno  •  komiksy

  Dnes jsem se rozhodl udělat recenzi na nový komiks Pokémon: Red a Blue, který najdete i v katalogu dárků tady na Alíkovi. Tak se pojďme na tu knihu podívat! ;-)

  Pokémon - Red a Blue, © Hogo

  Pár (ne)důležitých informací

  Autor: Hidenori Kusaka
  Ilustrátor: Mato
  Počet stran: 208
  Vydavatelství: Crew
  Žánr: Komiks

  Vzhled knihy

  Kniha je hezky červená a je na ní vyobrazený panáček ve stylu anime ilustrací. Vedle něj jsou pokémoni. Kniha vypadá hezky, uvnitř je černobílá a krásně vystínovaná. Jak už jsem tu zmínil, je ve stylu anime, což rozhodně není mínus. Vypadá, že si na ní ilustrátor dal záležet. Vzhledově tedy velké plus.:->

  Děj knihy

  Kniha začíná na poli, kde se kluk Red vytahuje, že je nejlepší trenér pokémonů. Pak se ale dostane k profesoru, který mu dá pokédex (přístroj, který ukazuje druhy pokémonů), aby pochytal nějaké pokémony. Red se tedy vydá na dlouhou cestu a loví pokémony.

  Jeden z prvních pokémonů, kterého najde, je Pikachu, který je nejdřív protivný, ale pak se z něj vyklube Redův nejlepší kamarád. Tímto Red začíná chápat, že nejde o to pochytat co nejvíce pokémonů, ale že je třeba je chránit. Red potkává na své cestě různé druhy pokémonů a také své nepřátele, kteří jsou hodně nebezpeční.

  Potká také holku Misty, která se nakonec stane jeho kamarádkou, ale na cestu s ním nejde. Cesta pokračuje dál a Red se musí vystavit svým potížím a nepřátelům.

  Plusy

  Určitě je plus v ilustraci hlavních postav, ta se mi moc líbí. Také celkový vzhled knihy a sympatická hlavní postava.

  Mínusy

  Na celkovém komiksu mě nejvíce zklamalo, že je obráceně. Ne, že by měl přehozená písmena, ale čte se od zadní strany do přední strany. Také to bylo velmi nepřehledné. V jedné scéně jsou třeba 3 pokémoni, na další scéně dva a objeví se tam nová postava, kterou jsme tam neviděli.

  Celkový dojem

  Celkově bych dal knize 35 %.
  Koupil bych si jí kvůli animaci, je hezká, ale po obsahové části podle mého názoru nesmyslná. Chápu, že se někomu může líbit, ale pro mě je moc akční.

  Na YouTube můžete zhlédnout recenzi od torena:

  To by bylo asi vše, tak zase u dalšího článku.

  Mějte se hezky,
  Hogo.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 4. listopadu 2020 v 8:11.
  Hogo v něm napsal:

  Už chápu:-)

  Ale tento žánr jsem při psaní recenze moc neznal;-)

  Příspěvek z 4. listopadu 2020 v 0:32, upravený po 5 minutách.
  Yume v něm napsala:

  Ahoj, tohle je japonský komiks (manga), který se čte obráceně než naše komiksy. Tzn že se od zadu se číst má a ve vnitr se cte z prava doleva. :)

  Příspěvek z 24. října 2020 v 8:09, upravený vzápětí.
  Hogo v něm napsal:

  Nevím, jestli bych ho dokázal odeslat někomu jinému, ale v dobrém stavu je, nějak se neponičil, možná má na jedné straně jeden nepatrně ohnutý růžek. Navíc se v současné situaci k poště nějakou chvíli nedostanu.

  Pokud bych to dokázal odeslat, chtěl bych za to částku, kterou by byl ochotný zaplatit příjemce. Myslím, že by to měl dostat zlevněné, asi za 15-18 000 kaček.

  Co se týče té recenze, tak se také omlouvám, příště si vezmu něco čemu docela rozumím.;-)

  verbum: Děkuji moc:-3