Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pokoje snů pro holky i pro kluky, hlasujte pro ten nejlepší

  vydáno  •  Rodičům · Soutěže · Hry, hračky
  Dětský pokoj snů můžete vyhrát v Alíkově hře „Pátrej & Poslouchej“. A jak by měl pokoj snů pro holku vypadat?

  Pokoj snů pro kluka můžete vyhrát v nové Alíkově pátračce „Pátrej a poslouchej“. Svůj pokoj snů si můžete vybrat na www.hezkydetskynabytek.cz., © Nábytek Čilek, www.hezkydetskynabytek.cz

  Hlasovací fotogalerie

  Vybíráme dětský pokoj pro holku

  Dětský pokoj zařizují rodiče pro vás, nikoliv pro sebe. Proto předneste pečlivě a s rozmyslem rodičům svá přání. Určitě k nim při výběru dětského nábytku přihlédnou.

  Raději pokoj snů pro kluka?

  Není problém, i kluci mohou vyhrát svůj pokoj snů. Vybírat mohou zde.

  Pokoj snů pro kluka můžete vyhrát v nové Alíkově pátračce „Pátrej a poslouchej“. Svůj pokoj snů si můžete vybrat na www.hezkydetskynabytek.cz.

  Použitými barvami ovlivníte celou atmosféru dětského pokoje. Proto si opravdu dejte záležet na jejich výběru. Dívky mají obecně rády oblejší tvary u nábytku. Pokud k těmto jemným tvarům navíc přidáte něžnou růžovou barvu, získáte tak nádherný dětský pokoj pro malou princeznu.

  Pokud růžová barva není zrovna vaší favoritkou, můžete zvolit nábytek v jemných neutrálních tónech. Ten se nikdy neomrzí a můžete pomocí malby, doplňků a dekorací dotvořit interiér dle svých představ.

  Funkce dětského nábytku

  Děti nejsou nevzdělaní lidé v malém provedení, nýbrž osobnosti, které pracně a někdy i bolestně dvě desetiletí usilují o získání jistoty, pocitu vlastního já dospělého člověka. Děti tvoří nepostradatelnou součást rodiny.

  Pátrej & poslouchej o pokoj snů

  Dětský pokoj snů ve hře Pátrej a poslouchej získáte od firmy Nábytek Čilek. Ten je navržen vždy tak, že v dané sérii pořídíte v jednotném designu nejen nábytek, ale i závěsy, povlečení, svítidla a mnoho dalšího. Všechny tyto doplňky mohou být součástí vaší výhry. A který pokoj byste nejraději vyhrály? Hlasovat můžete v hlasovací fotogalerii.

  Chci hrát o pokoj snů

  Úkolem dospělých je umožnit dětem využívat jejich právo na hru a volný čas a zajistit, aby toto prostředí splňovalo svůj účel, bylo kreativní a v nejvyšší možné míře bezpečné.

  Nábytek pro děti by měl svým tvarem, barevností a funkcí vybízet ke hře a tudíž i k seberozvoji. Jeho užíváním nesmí vzniknout riziko, že dojde ke zranění dítěte - na rozdíl od dospělých totiž nemáte zažité zkušenosti, na základě kterých byste nebezpečí mohli, předvídat.

  Dle výzkumů však většina dotázaných rodin chce mít nejkrásnější obývací pokoj, nikoliv dětský pokoj. Dětem je většinou věnován nejmenší pokoj v bytě, často s nevyhovující orientací. Většinu zařízení tvoří nábytek, který zpravidla nevyhovuje ergonomicky ani funkčně.

  Život dítěte má jiný rytmus než život dospělých. Dětský pokoj je primární učebnou, ve které se vyvíjejí rozhodující psychické funkce. Široká škála jevů, volný pohyb v prostoru a ničím nerušené zacházení s okolními věcmi jsou hlavním pilířem pro zdravý vývoj sebevědomí dítěte.

  Barva dětského nábytku

  Barvy, barevné tóny a jejich kombinace v nás vyvolávají ojedinělý a nám vlastní svět našich představ a pocitů. Zážitky z dětství se nám podvědomě a dlouhodobě vrývají do paměti a ovlivňují naše chování. Svět, ve kterém děti pobývají a čerpají nové poznatky, vnímají naplno všemi smysly, přičemž barevné vnímání hraje důležitější roli, než vnímání tvarové

  • Červená barva, spojovaná s pohybem a dynamikou.
  • Růžová barva, navozující pocit sladkosti, dívčí jemnosti a něhy, je nepostradatelná u dětských pokojů přímo stvořených pro malé princezny.
  • Modrá barva, vyvolávající pocit klidu, uvolnění, symbolizuje přírodu (obloha, moře).
  • Bílou barvu, symbolizující světlo, čistotu a pořádek, využívanou k synchronizaci prvků a vytvoření tak z interiéru ucelenou kompozici.
  • Hnědá barva ve všech svých odstínech (od béžové až po čokoládovou) je barvou uklidňující, navozující harmonické klima, což je pro studium a následný odpočinek ideální.

  Nábytek pro dospělé se od dětského nábytku liší zejména v těchto ohledech:

  • Konstrukce a použité materiály
   Oblení hran, pevnost, stabilita, zapuštěné spojovací prvky, žádné výčnělky, důraz na zdravotní nezávadnost, vyšší odolnost vůči otěru a působení slin, kvalita zpracování, atd..
  • Ergonomie
   Přizpůsobení nábytku vzhledem k velikosti těla, hmotnosti, pohlaví a věku dítěte.
  • Funkce
   Dětský nábytek musí plnit funkci úložnou (správně dimenzované úložné prostory), spací a pracovní (dle věku dítěte: zájmové, školní činnosti a práce s počítačem), interiér dětského pokoje tedy spojuje zónu činností, úložnou a komunikační.

  Bezpečnost dětského nábytku

  Málokteré dítě dokáže při objevování světa odhadnout všechny nástrahy, které na něj číhají. O to více na ně mají myslet dospělí a dětský pokoj dětem co nejlépe přizpůsobit.

  K bezpečnosti dítěte nesporně přispívá správná volba dětského nábytku. Musí být dostatečně pevný a stabilní, aby ho na sebe dítě nepřevrhlo. Bez ostrých hran a výčnělků, o které by se mohlo zranit nebo zachytit oblečením. Všechny spojovací prvky musí být dokonale zapuštěny. Zásuvky a jiné vysouvací díly dětského nábytku vybavit kováním zabraňující jejich úplnému vytažení.

  Skrytou hrozbu ovšem může představovat samotný materiál, který je na výrobu dětského nábytku použit. Může zde docházet například k tvorbě třísek, nevhodná povrchová úprava není odolná vůči působení slin, neustále se povolující nekvalitní kování či emitující toxické látky z lepidla mohou způsobovat zdravotní problémy.

  Naše hlavní cena, dětský poj snů od firmy Nábytek Čilek, nejen že splňuje všechny bezpečnostní i hygienické normy a předpisy, které jsou dané v legislativě, ale je také držitelem certifikace GS. Jedná se o německý produktový certifikát, který je získán na základě atestace třetí nezávislou osobou, a je tedy zárukou nejvyšší možné míry kvality a bezpečnosti dětského nábytku. Vaše rozhodování spočívá jen ve výběru kolekce, která vám bude nejvíce líbit.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  stesti2008 v něm napsal:

  kdo vyhrál?

  Ahoj Alíku , kdo vyhrál pokojíček ? dík