Alíkovina

Pole dance, aneb slušný sport!!!

vydáno

Když se řekne slovo pole dance, nikomu to asi nic neřekne. V tomto článku bych vám chtěla říct, co je pole dance.

Finalistky soutěže Miss Aerobic 2015 při jednom ze soustředění. Mezi nimi i Eva Kubalová (druhá zprava)., © Zbyněk Maděryč

Tanec u tyče se z barů a nočních klubů přesunul do tělocvičen a stal se z něj plnohodnotný sport. Pole dance není tanec u tyče, ale na tyči. Je to velmi náročný sport, který není jen tak pro někoho. Poldencéřky se často potýkají si tímto:

A copak děláte za sport?

Pole dance. (Nebo prostě zalže, že například tancuje, když se jí to nechce vysvětlovat. Musím se přiznat že se k tomu taky občas přikláním.)

A co to je?

Tanec na tyči.

Co, vy děláte tanec u tyče???

Ano, takhle to většinou vypadá, pokud to není ještě horší. Je to těžké to vysvětlovat, protože normální člověk si to vybaví jako něco vulgárního. Je těžké se s tím potýkat skoro každý den. Doufám, že vy nám to nebudete ztěžovat, a abyste náročnost tohoto sportu (celkově pole dance) pochopili, koukněte se na toto video:

Jak začít s pole dance:
Je třeba vzít na vědomí, že pole dance je velmi náročný a bolestivý sport. Po lekcích budete odcházet s modřinami a spáleninami. Jelikož pole dance je velmi netradiční sport, v České rebublice je málo studií. Proto je to poměrně drahý sport. Po prvních pěti lekcích budete umět zhruba toto:

Na první lekci:
Do své tašky si na první hodinu sbalte hlavně pití, malý ručníček (nebo dva, záleží, jestli ve studiu nabízí ručníčky na utírání tyčí), uplé kraťásky, sportovní podprsenku (nebo tílko) a elasťáky, aby vám při rozcvičce nebyla zima.

Tak doufám, že jste se poučili. Třeba i někdo z vás začne cvičit.????

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (15)

Příspěvek z 28. listopadu 2017 ve 14:19.
pastafarian v něm napsala:

Viz kebaba, též bych to chtěla umět!

Příspěvek z 28. listopadu 2017 ve 14:06.
_kebaba_ v něm napsala:

pole dance jsem vzdy chtela umet$>
ale u nas to neni, nemam kde cvicit, nemam na to dokonalou postavu, tipuju, ze bych se tam neudrzela a beztak by me to dlouho nebavilo:D
ale chvalim clanek, dobre jsem si pocetla!

Příspěvek z 27. listopadu 2017 ve 20:31.
dennisvet v něm napsala:

Mně zase vadí, že někdo nezná rozdíl mezi gramatikou a pravopisem.

Jinak hodně štěstí do sportu ;)