Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pomáhat ve škole nemusí být nuda

  vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku
  Chodím na volejbalový kroužek už třetím rokem a letos poprvé nás pan učitel (můj třídní učitel) vzal na soustředění. Třetí den jsme měli ranní běh a jako každé ráno nám připomínal, abychom si pořádně zavázali boty. Běželi jsme a najednou rána. Pan učitel spadl na ostrý kámen a udělal si v koleni díru.

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Jednoho dne, když jsme už byli doma, mi zvonil telefon. Byl to můj učitel. Řekl mi: "Mohla bys mi, prosím, přijít pomoct do školy zdobit třídu a razítkovat sešity? Vždyť ty víš, jak to mám s tím kolenem..." Odpověděla jsem, že přijdu.

  Druhý den ráno jsem šla do školy. Nosila jsem knihy, sešity, zdobila třídu, razítkovala, uklízela a vůbec mi to nevadilo, protože s panem učitelem je legrace.

  Velmi se mi líbily tašky na pantofle pro prvňáčky - byly v tom pastelky, tužky, vodovky, tempery, ořezávátko a všechno možné. Najednou jsem se zasnila: "Kdyby jeden pytlík zbyl, tak by mi ho možná pan učitel dal." A také že se stalo.

  Pan učitel vešel do kabinetu a v ruce měl pytlík, který zbyl. Podal mi ho a řekl mi, že ho radši škola objednala navíc, kdyby přišel do školy někdo nový. Nikdo nepřišel a tak mi ho pan učitel dal za mou pomoc. 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. září 2009 v 16:26.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Vendulík:

  Věčinou vyvolávaj ty hodný no a ,když těží práce tak jenom silný kluky učitelka vyvolává u nás ve škole nemáme moc silnejch holek no a taky věčinou jen kluci o těláku cvičej my věčinou sedíme na lavičce ,ale učitelka pořád chce ,abychom šli hrát vybíjenou.

  Příspěvek z 15. září 2009 v 15:26.
  Vendulík v něm napsala:

  Reakce na Bajíček:

  Tak oni většinou vyvolávaj kluci a nebo silný holky.27

  Příspěvek z 14. září 2009 v 19:48.
  Bajíček v něm napsal:

  nnnnnnnn

  No  neni to nuda celá řída chce nosit učebnice a takovívěci i já kormě uklízení a zbírání odpadků to nechce nikdo akorát ,že já moc nemůžu pomáhat učitlka věčinou vyvová nikoho jiného ,aby třeba pomoch s nosením učebnic.