Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pomluvy

  vydáno  •  Vztahy
  Poslední dobou si všímám čím dál tím víc tématu, který je označován jako „šikana a její následky“. Jelikož mi je čtrnáct let, trávím hodně času na sociálních sítích jako např. Facebook, Instagram, Ask a dalších. Šikana nemusí být jen fyzická, ale i psychická. A chtěla bych říct následující: i když se zdá, že jste na dně, nemá cenu si jakkoliv ubližovat.

  Od narození jsem se kamarádila s jedním klukem. Jeho babička bydlela hned vedle nás, vždy když byl u ní, trávili jsme čas společně. Chodili jsme spolu do školky. Potom jsme na pět let šli každý na jinou základní školu, ale pořád jsme se spolu hodně vídali, protože jsme spolu chodili do ZUŠ. Teď spolu chodíme na osmileté gymnázium.

  V primě jsme spolu trávili přestávky a byli nejlepší kamarádi. Potom si ale našel nového kamaráda a byl jen s ním. Zhruba po půl roce se ale pohádali a on se zase začal bavit se mnou. A takhle to proběhlo asi dvakrát.

  Najednou o mně začal šířit rychlostí světla pomluvy, které ovšem byly smyšlené. Třeba, že moje mamka ukradla miliony, protože pracuje v bance. Nebo, že jsem šikanovala nějakou holku přes internet a naváděla k sebevraždě. Bylo toho tolik, že už si to ani nepamatuji.

  Z toho skvělého kluka, kterého jsem znala od narození, se stala ta nejhnusnější lidská bestie. Nejen, že mě pomlouvá, ale ve třídě se chová opravdu jako idiot. Jeho matka je učitelka na gymnáziu, takže on má strašně velkou protekci. Hraje si na mobilu, povídá si při hodině, je drzý na učitele a nikdo s tím nic nedělá.

  Pomlouvání má ale i dobré stránky, poznáte, kdo je váš opravdový kamarád a kdo si na něj jenom hrál. A většinou vás zradí ti, od kterých jste to nejméně čekali. Ten můj „kamarád“ o mně pomluvy šíří dodnes. Ale já už se nad tím směji, protože je mi ho opravdu líto.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 12. dubna 2016 ve 20:32.
  bibabu v něm napsala:

  nadpis??

  Já si tohle zažila 4 roky. Začalo to fackou v první třídě, potom pomluvy.......

  Příspěvek z 18. února 2016 ve 21:09.
  Mistr25 v něm napsal:

  Nadpis nemám rád

  Nahlaš to, vážně a bez srandy, ale nemyslím pomluvy, ty potom, nejdříve tu protekci. To je podle mě něco, co otravuje náš systém jako jed.

  Příspěvek z 17. února 2016 v 16:11.
  VioletRose v něm napsal:

  To nechci

  Pomluvy jsou hrozné, ale napadlo vás někdy, že vy jste ti špatní?Příklad:kamarádka ti nalže že tě někdo pomlouvá, a potom začneš zase pomlouvat ty jeho ještě hůře.A bojím se, že tahle diskuze bude brzy plá příspěvků tohohle typu: Bé bé, všichni mě pomlouvají.Snažme se tomu prosím vyvarovat, a nedělat se zajímavějším než jsme.1112