Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pomoc, pavouk!

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  Když mi bylo něco přes pět let, byla jsem zrovna ve školce a chystali jsme se jít ven. Venku bylo teplo a sucho, vždyť taky začínalo léto! Na zahradě jsme měli různé prolézačky, kolotoče, houpačky a klouzačky a tak jsem si šla hrát s kamarádkou Jitkou. Byly jsme zrovna na cestě k houpačce, když v tu chvíli mě zamrazilo v zádech a chtěla jsem utíkat co nejdál.

  Strach z pavouků není výjimkou, © Alík

  Nevydržela jsem to a začala jsem ze všech sil ječet. Všichni ke mně hned přiběhli a ujišťovali se, že jsem v pořádku. A teď přišla ta nejhorší chvíle - už se k nám plazila znuděně i Klára. Holka, která mě neměla příliš v lásce. Samozřejmě se hned ptala, co se stalo. Nebyla chvíle, kdy by o všem nevěděla. A já jsem jí odpověděla chraplavým hlasem, že tam lezl obrovský pavouk!

  To jsem ale neměla říkat. V tu chvíli se všichni podívali na to ubohé stvoření a dali se do smíchu. A nejvíc Klára. Od té doby se mi všichni smáli a já si na to celkem zvykla, ale Kláru jsem pořád vídala a to mi dost vadilo. A tak jsem si řekla, že s tím musím něco dělat.

  Našla jsem pavouka a neochotně si ho vzala do dlaně - samozřejmě tak, aby to viděla Klára. Od té doby se už pavouků neštítím a i Klára mi dala pokoj. Pokud tedy máte taky z něčeho strach, zkuste ho překonat!

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (84)

  Maiasaura v něm napsala:

  Reakce na cirkusacka:

  1. píše se zabila
  2.žádnej svět pavouků není.
  3.kdyby si tuhle blbou správu nepsala, tak bych se netrápila s nějakou ujetou a hnusnou cirkusackou.

  doufám že tě to poučilo!!!!!1717

  Příspěvek z 26. října 2010 ve 13:14.
  Semtheian v něm napsal:

  fobie

  tak tohle bych nedokázala, možná jen s nějakým mini pavoučkem. Jsem silná fóbička na pavoukovce a na hady, na ty hady hlavně. Je to strašně divné, hadi jsou krásní, ale já mám problémy jen se třeba dotknout obrázku krajty, či se naněj jenom dívat.

  Příspěvek z 15. října 2010 v 15:22.
  Maiasaura v něm napsala:

  Reakce na cirkusacka:

  tak co? líbylo by se ti kdyby ti někdo napsal nejradči bych zabyla cirkusacku!! netrápyli by sme se s ní! a nebáli bysme se nějaký ujetý a hnusný cirkusacky!!!111117171212 co? tak pavoukům se to taky nelíbý!!!