Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pomůže červené tlačítko, aby byl internet bezpečnější?

  vydáno  •  Škola a poznání · Internet · Rodičům · Bezpečnost
  Od dnešního dne mají všichni, kteří na internetu narazí na nevhodný obsah, k dispozici červené tlačítko. Je to vlastně jakási záchranná brzda, kterou je možné využít ve chvíli, kdy na internetu narazíte na něco, co tam nemá co dělat.

  Den bezpečnějšího internetu - 9. února 2010, © archiv

  Vyrobit obrázek, fotku nebo video je dnes neuvěřitelně snadné. A neméně snadné je takový obsah poslat dál. Ale někdy se to může pořádně vymstít.

  Například fotografie, které se dostanou na internet, tam často zůstanou trvale a kdokoliv je může shlédnout, dokonce i po letech, ve zcela jiných souvislostech.

  Uveřejnění fotografie z dnešního skvělého mejdanu může mít nečekané následky v budoucnu, když se budeme ucházet o nové zaměstnání.

  špehovací tlačítko?

  Podle Technet.cz není představené červené tlačítko tak anonymní, jak udávají jeho tvůrci. Čtěte Tlačítko na ochranu dětí, které představil Kocáb, špehuje uživatele internetu

  U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu odstartovalo 9. února Národní centrum bezpečnějšího internetu společně s Úřadem vlády projekt Červené tlačítko www.cervenetlacitko.cz.

  Podle tvůrců je to softwarová aplikace, kterou si každý uživatel internetu může zdarma a anonymně instalovat jako zásuvný modul internetového prohlížeče na svém počítači. V současné době je však toto tlačítko stále ještě v testovacím provozu a jeho využití je možné pouze pro prohlížeč Internet Explorer verze 7 a 8.

  S pomocí tlačítka pak může každý jednoduše, rychle a anonymně hlásit internetové horké lince ilegální obsah, na který narazí při svém brouzdání internetem. Tvůrci tlačítka doufají, že s jeho pomocí budou lépe bojovat proti šíření nelegálního obsahu na internetu, jako je šíření obrazových záznamů zneužívaných dětí ("dětské pornografie"), rasismu, xenofobie.

  9. únor - Den bezpečnějšího internetu

  Sedmý ročník Dne bezpečnějšího internetu se koná v úterý 9. února 2010 ve více než 60 zemích celého světa. Letošním hlavním tématem je ochrana osobních údajů pod heslem "Víš, co posíláš? Mysli!" (Think B4 U post!).

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 18. února 2010 ve 13:41.
  J-RcZ v něm napsal:

  prej

  prý pro všechny. já mám google chrome, většina známích ma ff . to tlacitko jede jen na IE
  MG

  Příspěvek z 11. února 2010 ve 14:06.
  vali98 v něm napsal:

  KOUKNETE SE NA ADRESU KTEROU SEM SEM DAL A UVIDITE SPYWARE

  CETL JSEM ZE DOKONCE KDO SI TO STAHNE A BROUZDA PO INTERNETU TAK CERVENE TLACITKO POZORUJE KDE SE KDO POHYBUJE A PAK ODESLE 4 NAPOSLEDY OTEVRENE ADRESY A JESTE TO SPOZORUJE IP ADRESU JE TO HUMUS A TADY JE ADRESA KDE JSEM TO CETL.

  http://www.novinky.cz/internet-a-pc/191788-cesky-projekt-cervene-tlacitko-na-ochranu-deti-spehuje-uzivatele-internetu.html
  PRECTETE SI TO A UVIDITE SAMI ZE JE TO SPYWARE JAKOBY.1417