Alíkoviny

Pomůže červené tlačítko, aby byl internet bezpečnější?

vydáno  v 13:54
Od dnešního dne mají všichni, kteří na internetu narazí na nevhodný obsah, k dispozici červené tlačítko. Je to vlastně jakási záchranná brzda, kterou je možné využít ve chvíli, kdy na internetu narazíte na něco, co tam nemá co dělat.
Safer internet day 2010

Autor fotky: archiv

Vyrobit obrázek, fotku nebo video je dnes neuvěřitelně snadné. A neméně snadné je takový obsah poslat dál. Ale někdy se to může pořádně vymstít.

Například fotografie, které se dostanou na internet, tam často zůstanou trvale a kdokoliv je může shlédnout, dokonce i po letech, ve zcela jiných souvislostech.

Uveřejnění fotografie z dnešního skvělého mejdanu může mít nečekané následky v budoucnu, když se budeme ucházet o nové zaměstnání.

špehovací tlačítko?

Podle Technet.cz není představené červené tlačítko tak anonymní, jak udávají jeho tvůrci. Čtěte Tlačítko na ochranu dětí, které představil Kocáb, špehuje uživatele internetu

U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu odstartovalo 9. února Národní centrum bezpečnějšího internetu společně s Úřadem vlády projekt Červené tlačítko www.cervenetlacitko.cz.

Podle tvůrců je to softwarová aplikace, kterou si každý uživatel internetu může zdarma a anonymně instalovat jako zásuvný modul internetového prohlížeče na svém počítači. V současné době je však toto tlačítko stále ještě v testovacím provozu a jeho využití je možné pouze pro prohlížeč Internet Explorer verze 7 a 8.

InsertSingleVideo

S pomocí tlačítka pak může každý jednoduše, rychle a anonymně hlásit internetové horké lince ilegální obsah, na který narazí při svém brouzdání internetem. Tvůrci tlačítka doufají, že s jeho pomocí budou lépe bojovat proti šíření nelegálního obsahu na internetu, jako je šíření obrazových záznamů zneužívaných dětí ("dětské pornografie"), rasismu, xenofobie.

9. únor - Den bezpečnějšího internetu

Sedmý ročník Dne bezpečnějšího internetu se koná v úterý 9. února 2010 ve více než 60 zemích celého světa. Letošním hlavním tématem je ochrana osobních údajů pod heslem "Víš, co posíláš? Mysli!" (Think B4 U post!).

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (5)

Příspěvek z 18. února 2010 v 13:41.
J-RcZ v něm napsal:

prej

prý pro všechny. já mám google chrome, většina známích ma ff . to tlacitko jede jen na IE
MG

Příspěvek z 11. února 2010 v 14:08.
Příspěvek z 11. února 2010 v 14:06.
vali98 v něm napsal:

KOUKNETE SE NA ADRESU KTEROU SEM SEM DAL A UVIDITE SPYWARE

CETL JSEM ZE DOKONCE KDO SI TO STAHNE A BROUZDA PO INTERNETU TAK CERVENE TLACITKO POZORUJE KDE SE KDO POHYBUJE A PAK ODESLE 4 NAPOSLEDY OTEVRENE ADRESY A JESTE TO SPOZORUJE IP ADRESU JE TO HUMUS A TADY JE ADRESA KDE JSEM TO CETL.

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/191788-cesky-projekt-cervene-tlacitko-na-ochranu-deti-spehuje-uzivatele-internetu.html
PRECTETE SI TO A UVIDITE SAMI ZE JE TO SPYWARE JAKOBY.1417