Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pondělí

  vydáno  •  Povídky
  Taky nesnášíte pondělí? Jestli ano, tak si přečtěte můj článek a uvidíte, že pondělí je docela vtipné.

  Budík, © Čtenářka iDNES.cz

  Určitě znáte ten pocit, když vám ráno zazvoní budík, vy vstanete a uvědomíte si, že je pondělí. Je to ten nejhorší pocit, co znám. Ale nejhorší je na tom ten budík, co vás ráno budí a budí a budí a vy ho musíte poslechnout a vzbudit se.

  Někdy uvažuji nad vraždou takového budíku a jak ji udělat. Třeba vyhodit z okna, ďábelsky ho rozbít kladivem nebo zkusit, jestli dokáže plavat.

  Sice je to otravná věc, ale velmi užitečná. Kdo by vás budil každé ráno ve stejnou dobu, abyste nezaspali do školy nebo do práce? Určitě nikdo. Potom - pokud byste chodili pozdě - tak by vás taky mohli vyhodit z práce nebo ze školy a mohli byste se ocitnout pod mostem. No zpátky k optimismu.

  Jednou, stalo se to v pondělí, jsem šla po ulici. A vidím lidi, jak jsou nevyspalí a jak pijí jedno kafe za druhým. Začala jsem přemýšlet, kolik kávy vypijí za den. Určitě jsou pak hyperaktivní jako veverka z Doby ledové. Večer jdou spát pozdě a ráno to všechno začíná znova. Takhle bych žít nechtěla.

  Aby moje povídka nebyla tak krátká, povím vám ještě jeden příběh. Je o slevách. V pondělí začínají slevy, třeba v Kauflandu na mléko nebo v Penny na rohlíky. A na tuhle chvíli čekají důchodci. Stepují před obchodem a čekají, až se obchod otevře. A když se otevře, tak začne 3. světová válka. Důchodci běží k mléku. Božena odstrkává Marunu, aby si uškudlila více mléka pro sebe. Dědové se perou svými holemi. A obyčejní lidi se tam ani nemotají, protože moc dobře ví, že by válku nevyhráli. Ale zas když vidím tu radost těch důchodců, když nesou karton mléka, tak si říkám, že je dobře, jak málo stačí k takové radosti.

  A pár veršíků závěrem:

  Důchodci do Kauflandu utíkají, nedivte se, když zlevněné mléko mají.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 31. srpna 2018 v 15:31.
  číča800 v něm napsala:

  moc hezké!!

  Příspěvek z 31. srpna 2018 v 11:50.
  Kudrnata_brunetka v něm napsala:

  I když nejsem ten člověk který pondělí nesnáší,tvůj článek se mi moc líbil a hodně mě pobavil.Budu ráda, když budeš i nadále pokračovat v tom co děláš!R^:->:-D

  Příspěvek z 22. srpna 2017 v 8:51.
  krisne01 v něm napsal:

  Děkuji moc, všem lidem, co se můj článek líbil. Děkuju za podporu a za hezké komenty. A Děkuju i za komenty, které nepochopily, co jsem psala. Vím, že tento článek je trochu divný, ale prozradím vám tajemství: JE TO FEJETON!!!! Kdo neví, co je to fejeton, tak si to najděte a pochopíte, proč to je tak divné.:-D:-D:-D Až budete ve škole psát fejeton, tak vám přeju hodně štěstí (je to opravdu těžké)!!!