Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Popis knihy Tom Gates – Můj libovej svět

  vydáno  •  Knihy

  Tuto knížku jsem získala přes Alíka, kde jsem na ni měla slevu, tak jsem toho využila a nyní už jsem připravena vám ji popsat.

  Tom Gates Můj libovej svět, © vikinka28

  Autorka a ilustrátorka této knihy je Liz Pichon. Kniha byla vydána v České republice nakladatelstvím Slovart v roce 2018, ale poprvé ve světě byla ve Velké Británii o sedm roků dříve, v roce 2011. Má 244 stran, písmo je určené pro děti, na každé stránce jsou malé obrázky, které jsou součástí textu. Slova jsou napsaná tučným písmem, v knize je taky spousta kreslených obrázků. Tato knížka není rozdělena na kapitoly.

  Hlavní postavou této knihy je Tom Gates. Je to chlapec, kterému je 11 let, bydlí ve městě Oakfield a chodí do 5. F, jeho třídním učitelem je pan Fullerman.

  Spolu s ním sedí v lavici Marcus Meldrew, o kterém Tom říká, že je největší blb, kvůli tomu, jak se do všeho cpe a zároveň si myslí, že všechno ví. Třeba když měli výtvarnou výchovu, tak kreslili autoportrét a zrovna, když je měli hotové, paní ředitelka Worthingová Toma poprosila, aby vyvěsil jejich třídní autoportréty. Jak uviděl Marcusův autoportrét, tak měl nápad, trošičku ho změnit. Vybarvil mu dva zuby na černo, nakreslil mu chlupy z uší a udělal k němu šipku a napsal: „Já jsem debil“.

  Autoportréty 5.F , © Slovart

  Je úplně zamilovaný do jeho spolužačky Amy Porterové. Tomův nejlepší kamarád je Derek, který má psa Kohouta. Derek společně s Tomem vlastní skupinu „Psie-Zombie“ a složili písničku o Tomově otravné sestře Délii.

  Hlavní, co jsem vám neřekla, že miluje hudební skupinu Dude3, která bude mít koncert ve městě, kde Tom bydlí. Tom neváhá a chtěl by mít lístky, které by mu koupil táta, ale stojí strašně moc peněz, a proto se musí chovat hodně a vzorně (a to i k sestře Délii), aby mu je táta přece jenom koupil.

  Postup, jak nakreslit Délii, © Slovart

  Tom a Délie, © Slovart

  Když byl Tom hodný, vzorný a splňoval všechno, aby mohl dostat lístky, tak je přece jenom dostal a chtěl vzít i Amy a nejlepšího kamaráda Dereka, protože měl lístky čtyři (Tom šel společně s jeho taťkou).

  Bohužel si Tomův taťka dával lístky do jiných kalhot, než měl na sobě. Tom začal panikařit, ale Derek se snažil být v pohodě. Táta prohledal celý dům, ale lístky nikde. V tu dobu, kdy byl Derek v Tomově domě, tam byl i Kohout. Najednou Kohout z ničeho nic začal běhat po domě, tak ho Tomova máma poslala ven a najednou si tam začal hrát s kousky papíru, Tom si myslel, že to jsou lístky. A ony to taky byly! Jeho táta tomu chtěl ještě dát šanci, ale nepodařilo se. Nevzdávali se, a tak vyrazili na koncert.

  Amy už čekala s jejím tátou na Toma a dočkala se. Po srazu se Derek, Amy, Tom a jeho táta vydali ke vstupu, u kterého stál pán a kontroloval lístky. Nemohl je vzít, protože oni neměli lístky na koncert, ale kousky papírků. V tom okamžiku nečekaně přišel Marcus a jeho táta. Ti měli čtyři V. I. P. lístky a ptali se, jestli by si nechtěli dva vzít. Tom chtěl strašně jít, ale jeho táta řekl, že by tam měli jít Amy s Derekem. Tak poslechl a šli.

  Další příbuzní, které uviděli, byli Tomův strejda Kevin a teta Alice. Hned, jak se viděli, jim táta od Toma vysvětloval, co se stalo s kousky papíru. Bohužel strejda Kevin prodal lístky za trojnásobek ceny, než za kterou je koupil. V tu chvíli šli místo koncertu na večeři.

  Tom už je v nesnázích a neví, co má dělat. V tom ho ale napadne, že by zkusil žebrat. Popadne papír a tužku a začne psát větu „Prosím, pomoc! Pes mi sežral lístek! Buďte štědří!“ Všimne si ho jedna paní, ale ta ho jenom lituje. Další pán Tomovi připadá povědomý. Jakoby ho znal. Pán se ho zeptá, jestli to není jeho nový koníček, a po chvilce mu dojde, kdo to je. Je to pan učitel Fullerman!

  Tom je v šoku, co tu dělá? Za chvíli přijde i Tomův táta. Táta se ho překvapeně zeptá, co tu žebrá. Tom odpoví, že je zoufalý a neví, jak má lístky získat. Pan Fullerman pozdraví pana Gatese. „Myslím, že bych vám mohl pomoct.“ Táta s Tomem jsou zaskočeni. Fullerman jim vysvětluje, že se kamarádí s manažerem Dude3. Pak pan učitel přijde a drží lístky na koncert. Tak jim je předá a můžou jít. Tom je strašně nadšený! Koncert probíhá a Tom je napořád spokojený. Seznámil se i s členy kapely! Na tento koncert nikdy nezapomene.

  Kapela Dude3, © Slovart

  Napsala jsem trochu jiný článek, než píšu běžně, tak doufám, že se vám bude líbit! :-)

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 14. srpna 2019 v 17:10.
  vikinka28 v něm napsala:

  AdriankaRůže: Děkuji moc :-3

  Příspěvek z 13. srpna 2019 v 15:12.
  AdriankaRůže v něm napsala:

  ten článek byl super ... jen piš další a další..prosím