Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Poprvé na lyžích ve čtrnácti - nebudu k smíchu?

  vydáno  •  Sport · Zima
  Snad každý z nás se rád kouluje, staví sněhuláky z bílých vloček či dělá zimní sporty. Někteří v mém věku (je mi 14 let) jezdí na snowboardech, jiní na lyžích. Ale já neumím ani jedno.

  Ve Skiareálu Lipno na Českokrumlovsku se každou sezónu učí lyžovat pod vedením instrukrorů stovky dětí., © Slavomír Kubeš, MAFA

  Začalo to tím, že na mě pod vánočním stromečkem letos čekala spousta dárků - včetně lyží. Měla jsem z nich velkou radost. Ještě o prázdninách mě mamka vzbudila s tím, že pojedeme na hory lyžovat. Po příjezdu jsem si obula přeskáče, lyže a doplazila se na sjezdovku.

  Než jsem se ale stačila rozkoukat, už jsem ležela na zemi. Se smíchem jsem to přešla a pokusila se jet kousek dolů, ale hned jsem zase spadla. Sjela jsem sjezdovku skoro celou, ale po zadku. Mamka prohlásila, že to tak nejde a přihlásila mě do lyžařské školy.

  Měla jsem strach z posměchu ostatních, ale dopadlo to dobře. Naučila jsem se lyžovat! Před pár dny jsem přijela z lyžařského výcviku na Klínovci, kde jsem si troufla sjet i velmi prudkou sjezdovku. Dolů jsem dorazila bez problému a nic se mi nestalo. A jsem ráda, že už lyžovat umím - je to zábava! Zkuste to také, určitě se pobavíte!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (37)

  Příspěvek z 2. března 2020 v 16:34.
  jenisek98 v něm napsal:

  Adee - Střílet ? ;-)

  Příspěvek z 1. března 2020 v 9:32, upravený po 5 minutách.
  Adee v něm napsala:

  Já v pěti. Moc to neumím ale nejsem úplně levá. Ale nikdy jsem nebyla na horách, vždy na běžkách. Páč nesnáším když se jede rychle;-D ale zdolala jsem 7 metrovou kopec:-D s velkou nejistotou.. :-D umím jezdit ve stopách a dělat takový to co se dělá v biatlonu.

  Příspěvek z 28. února 2020 ve 20:07.
  majdula2000 v něm napsala:

  Když já jsem stála poprvé na lyžích, tak mi byly 2 roky. Taky to bylo takové zvláštní, poma pomalu větší než já, turniket ve výšce, že bylo naprosto triviální se dostat dál pod ním...:-D