Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Porazíš své kamarády ve hře Hmyziště?

  vydáno  •  počítačové hry

  Máš rád deskové hry, u kterých se musí trochu přemýšlet? Vyzkoušej Hmyziště – první hru, kterou si zde můžeš zahrát přímo se svým kamarádem z Alíka!

  Ukázka ze hry Hmyziště, © YOYO

  Co to je?

  Hmyziště je zbrusu nová hra, kterou jsem naprogramoval pro Alíka, protože mám rád Alíka a hraní her, a chyběla mi tu možnost hraní her s kamarády.

  Dobře, ale co za hru to je, ptáš se?

  Představ si šachy. Máš? Tak, a teď vezmi ve své představě všechny ty nudné šachové figurky a vyměň je za barevné hmyzáky. Jako třeba za cupitavé mravence, hopsavé kobylky anebo puntíkaté berušky! Ale pozor, všichni hmyzáci musí mít šestiúhelníkový tvar, to je důležité.

  Tak, představuješ si to, jo? Bezva. Potom vezmi samotnou šachovnici a prostě ji zahoď – kdo potřebuje šachovnici? Hmyzáci ne! Hmyzáky totiž nepokládáš na žádnou desku, ale přikládáš je jednoho k druhému. Prostě jen tak někam do prostoru, ale hlavně těsně k sobě. A sami po sobě pak taky lezou. Hmyzáci tedy tvoří vždy dohromady jednotné nerozdělitelné hejno, kolonii, nebo chceš-li, hmyziště! ;-)

  Pak si ještě představ, jak dlouho se hraje taková šachová hra. Půl hodiny? Hodinu? Nekonečné dvě hodiny? Na to zapomeň! Jednu hru Hmyziště odehraješ zhruba tak za pět až patnáct minut. Prostě rychlovka.

  Pokud jsi se dostal až sem, tak gratuluji, protože teď už máš trošku představu o tom, co je to Hmyziště. ok

  Pravidla hry jsou inspirovaná existující deskovou hrou se jménem Hive, která se dá koupit v obchodě. Cílem hry je uvěznit soupeřovu včelku obklopením ze všech stran. Různí hmyzáci se můžou pohybovat různým způsobem. Podrobná pravidla najdeš pod otazníčkem přímo ve hře. Určitě si je alespoň v rychlosti prolítni očima, než se pustíš do první hry.

  Hlavní menu hry Hmyziště

  S kým můžeš hrát?

  Máš tři možnosti:

  • Hmyziště si můžeš zahrát s kamarádem přes internet. Stačí zkopírovat odkaz, který ti hra vygeneruje, a poslat ho kamarádovi, třeba u stolu v klubovně. Hra s živým hráčem je nejlepší způsob, jak si hru užít a pořádně si zahrát.
  • Další možností je hraní proti umělé inteligenci počítače. Doporučuji zkusit si napřed alespoň jednu takovou hru, než se odhodláš vyzvat ke hře skutečnou osobu. Nenech se zastrašit, vyhrát je docela lehké.
  • Poslední možností je hrát hru jen tak sám se sebou. To se hodí například, pokud si chceš vyzkoušet nějaké herní situace, když třeba nemáš jistotu, jak se to vlastně hraje. V tomto režimu také můžeš hrát s tím, kdo s tebou sedí u stejného počítače.

  Tak, a teď hrát!

  Hru najdeš v herně v sekci Hry od vás.

  Vyzkoušej ji a pak dej určitě vědět v diskuzi, co se ti líbí a co nelíbí. Je možné, že se hra bude ještě malinko vylepšovat, podle toho, co se dozvím od vás, hráčů.

  P.S.: Při vývoji této hry nebylo ublíženo ani mouše.

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (30)

  Příspěvek z 26. října v 15:28.
  Rychlošípka v něm napsala:

  5 tlapek ale já to znám jako deskovku tak trochu bez desky:-D a jmenuje se to HIVE

  Příspěvek z 26. května v 11:03.
  Medojed42 v něm napsal:

  Moc pěkná hra, ale to s těmi NUDNÝMI šachovými figurální mě jakožto šachystu pohoršuje!!!

  JáJá1 v něm napsal:

  Je to pěkná hra.:-)R^