Alíkovina

Poslední prázdninový den s Alíkem

vydáno  •  Volný čas venku
Blíží se konec prázdnin a s ním se neúprosně plíží i nový školní rok. Toto jistě všichni víme. Ale co se trošku v ten úplně poslední den prázdnin pobavit? Jak? No co třeba sraz? Co vy na to? Pobavíme se, zasmějeme se a ještě se podíváme na rozhlednu. Takže si vás všechny dovoluji pozvat na další sraz příznivců Alíka: 2. září v Karlových Varech.

Hlavní karlovarský pramen Vřídlo, © Martin Janoška

Alíkovský sraz se bude konat v lázeňském městě Karlovy Vary. Tyto světoznámé lázně se nacházejí v západních Čechách a jsou jedněmi ze třech lázní, které tvoří světoznámý Lázeňský trojúhelník. Ale nyní k tomu co, kdy a kde přesně se bude dít. Takže jak již bylo řečeno. Sraz se uskuteční v neděli 2. září v Karlových Varech. Sejdeme se dopoledne kolem jedenácté hodiny. Protože je to téměř čas oběda, tak se zajdeme někam posilnit (takže nezapomeňte vzít nějaký ten penízek s sebou) a pak se vydáme po stopách minerálních pramenů přes kolonádu k lanovce, která je poblíž známého hotelu PUPP.

Vyjedeme si až nahoru na rozhlednu Diana. Ta je podstatně nižší, než je Petřín v Praze, ale má jednu zvláštnost, kterou se pochlubí jen málokterá rozhledna. Je tam výtah. Takže pokud by se někomu nechtělo šlapat až nahoru pěšky, tak se může zdarma svézt výtahem. Z rozhledny se půjdeme podívat na Jelení skok. Ten je opředen pověstí o vzniku Karlových Varů, ale to si nechme až na sraz. Dále se podíváme na vřídlo a třeba i ochutnáme karlovarské oplatky.

Bude-li nám počasí přát, tak si můžeme posedět a popovídat v některém z vyhlídkových altánků, které cestou z rozhledny potkáme.

Předpokládaný konec srazu bude kolem 17:00 hod. Ale již o hodinu dříve se vydáme směrem k vlakům a autobusům, abychom to pěkně stihli a nemuseli na spoj domů utíkat.


Jak se na sraz přihlásit?

Vzhledem k tomu, že jsou prázdniny a pořadatelky srazu, kterými jsou Týnulínka a vikinkaa, nemají pravidelný přístup k internetu, tak své přihlášky na sraz zasílejte do Alíkovské pošty přímo mně Mari1. Co by nemělo v přihlášce chybět:
  • uveď, zda přijedeš s někým - třeba s rodiči či s někým dalším z Alíka apod.
  • napiš, jak se do Karlových Varů dopravíš – autem, autobusem, vlakem.
  • Uvítám, pokud bude v přihlášce uvedeno telefonní číslo tvého mobilního telefonu. Toto není nezbytně nutné, ale je to lepší v případě, že bychom se namohli najít.
  • Ode mne pak dostanete potvrzení přihlášky a přesné místo, kde se sejdeme. Pochopitelně v dopise bude uvedeno i poznávací znamení, abychom nemuseli zastavovat každého kolemjdoucího a ptát se, zda patří k nám.
Informace o srazu najdete také na nástěnce Alíkovský sraz v západních Čechách.

Na všechny se těším a věřím, že si ten poslední prázdninový den pěkně užijeme. Mari1

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!