Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Poslední šance odeslat přihlášku do Zlatého oříšku

  vydáno  •  Zlatý oříšek · soutěže
  V neděli 10. října máte poslední možnost poslat přihlášku do soutěže Zlatý oříšek. Pokud jste byli v daném roce úspěšní, vynikli v jakémkoliv oboru, nebo vytvořili něco mimořádného či společensky prospěšného – Zlatý oříšek je právě pro vás. Přihlášky do soutěže mohou poslat i rodiče, učitelé, trenéři nebo vedoucí dětských kolektivů.

  Takhle vypadá z blízka cena pro vítěze soutěže., © Alík

  Soutěž Zlatý oříšek nemá žádné kategorie. A cenu tak mohou získat děti za mimořádné výsledky ve sportu, umění, ale i v chovatelství, historii nebo třeba za nápad na projekt, který někomu nebo něčemu pomůže.

  I letos soutěž otevírá své dveře jednotlivcům i kolektivům, prostě všem dětem, které umí něco opravdu dobře.

  Na internetových stránkách www.zlaty-orisek.cz je připravena přihláška, kterou stačí vyplnit a odeslat. Můžete použít mailovou adresu: prihlaska@zlaty-orisek.cz, nebo zaslat dopis na adresu Zlatý oříšek, Olšanská 53/3, 130 00 Praha 3. Uzávěrka přihlášek je 10. října 2010.

  Zlatý oříšek během svého tradičního slavnostního televizního pořadu, vysílaného v České televizi před projevem prezidenta, představil v uplynulých ročnících již 80 soutěžních oborů!

  Zlatým oříškem to nekončí

  S jezdcem Karlem Abrahámem se na Masarykově okruhu v Brně projela redaktorka MF DNES Eliška Kolínková.Organizátoři soutěže pečlivě sledují další osudy a úspěchy vítězů Zlatého oříšku. Například vítěz Zlatého oříšku z roku 2005 Karel Abrahám, je dnes známý motocyklový závodník, kterého známe z mezinárodních závodů, kde obsadil 15. místo světového žebříčku.

  Marie Černá, literární činnostO svých baletních úspěších ve Vídeňské opeře nám píše vítězka Zlatého oříšku z roku 2006, Lucie Horná. Úspěšná je i Maruška Černá, která zvítězila v oboru tvůrčí psaní v roce 2008. V současné době je na pultech knihkupectví její knížka, vydaná nakladatelstvím Modrý slon. Podobných příkladů tam najdete mnohem více.

  V posledních ročnících Zlatého oříšku se ve stále větším počtu objevují dětské skupiny a kolektivy. Zlatý oříšek tak získaly děti ze sboru Bambini di Praga a v minulém ročníku to byli mistři světa, mladí hasiči z Chlumce nad Cidlinou.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 10. října 2010 v 19:07.
  Aneet v něm napsal:

  Hojky lidi

  tak, je to tu jsem tam take přihlášená, ale se zpěvem18hrozně se stydím tak prosím všechny z Česka ať mi drží palce4