Alíkovina

Potkani, lásky na čtyřech nohou

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci
Uvidíte potkana a řeknete "fuj". Neříkejte to.

Potkani jsou čilí hlavně v noci, nejvíce po setmění a před rozedněním., © Profimedia.cz

Potkan je chytrý a bystrý. Mám doma čtyři potkany, své lásky. Řeknu vám, byla jsem stejná, neměla jsem je ráda, ale jeden potkan mě změnil před 3 lety.

Chodila jsem do kroužku chovatelé. Byli tam hlodavci, křečci, myši, morčata, osmáci, potkani a další. Přišla jsem a byli tam narozená miminka potkanů. Vedoucí nám povolila, abychom si je vytáhli a hráli si s nimi. Všichni si vytáhli hnědé nebo šedé potkany. Já chtěla potkana, kterého bych si brala pokaždé. Byl tam jen jeden jiný, s pískovou barvou hlavy. Když jsem ho vytáhla zachumlal se do mých vlasů.

Když jsem přišla po druhé, měla jsem ji za krkem celou hodinu a půl a tak to bylo ještě dvakrát. Ale bylo mi jasné, že příště tam už nebude. Dávali potkany hadům. To jsem tak nemohla nechat. I když jsem nevěděla o potkanech nic, prosila jsem mámu, ať si jí vezmeme. Po dlouhém přemlouvání kývla. Pak následovaly dva roky lásky a hraní. Před 1 rokem jí kvůli stáří narostly nádory. O prázdninách jsem odjela na tábor a v půlce tábora umřela.

Hned další den jsem přes internet našla chovné stanice, kde jsem našla dva potkany. Na konci prázdnin jsme pro ně jeli . Za další měsíc jsme jeli pro jejich sestru. Za další dva měsíce pro další. Teď máme čtyři a je to nejlepší, co mě mohlo potkat.

Nikdy ale nezapomenu na svého prvního potkana.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 27. května 2015 v 18:44.
pepik-p v něm napsal:

---

Máme ho v jedný třídě, smrděj jako prase, fuj. Je to hnus, když do tý tříjdy jdu, tak se mi chce blejt. 51217

Příspěvek z 27. května 2015 v 18:18.
frejlachcz v něm napsal:

potkani

máš dobrej zájem my máme doma 2 potkany samičky jedna se jmenuje šedivka a druhá sněhurka44444