Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Potřebuji mít někoho rád

  vydáno  •  Volný čas doma · Volný čas venku
  Možná vám přijde nadpis článku bláznivý. Někdo potřebuje větší kapesné, někdo novou bundu, brusle, počítač a někdo třeba vůbec nic. Hele, lidičky, opravdu jste nikdy neměli „bezláskový“ pocit? Jakože na vás padá strop, fouká studený vítr a všude kolem je hnusná tma. No, takhle jsem cítila kdysi prázdnotu já...

  Dětský pokoj , © Profimedia.cz

  Víme o chráněných rostlinách a známe i vymírající druhy živočichů. Někteří z nás si ale neuvědomují, jak velkou vzácností začíná býti přátelství. Mít někoho rád prostě jen tak. Věnovat mu svůj čas, energii, sílu, úsměv – darovat mu kousek sebe sama. Nemusíte mít pět, deset, patnáct kamarádů. Stačí jeden – opravdový.

  Člověk, kterému zavoláte, když vám někdo podupe srdíčko, když potřebujete pohladit, když hledáte sílu lásky. Ten, který vás má u sebe, když nezvládá své problémy, svůj pláč a někdy i celou tíhu okolního světa. Ale koukejme na to i z té lepší stránky. Přítel se směje stejným věcem, dopoví za tebe myšlenku, máte společné zájmy a hromadu fotek z úžasných akcí. Cítíte k sobě tu drahocennou vnitřní blízkost.

  Proč tedy nemohou někteří z nás najít opravdového parťáka? Zprvu možná nechceme věnovat svou energii pro druhé. Nehodláme krájet svůj volný čas na další díly. Ztrácíme odvahu být součástí někoho druhého. Bojíme se otevřít svou duši a nechat v ní číst cizího člověka, který by mohl roztrhat její stránky.

  Přes veškeré obavy a strach toužíme někam patřit, s někým splynout a odpočinout si od vlastního já. Vnitřní hlas nám šeptá, že zvládneme krkolomné kroky seznamování. Dokážeme překonat ostych, ruměnec ve tváři a možné obavy z prvního neúspěchu.

  Vraťme se do reality! Nikdo z nás nevyjde na ulici s velkým transparentem „hledám přítele“. Bláhové je myslet si, že takový člověk se pozná po týdnu, či měsíci. Takže co tedy? Nebudu přeci jak trapák oslovovat každého, kdo se mi zamlouvá. Najdeme vůbec nějaká pravidla, návod, či rady, kde objevit hledanou osobu? Hoďte se do klidu. Nic tak konkrétního neexistuje!

  Stačí opravdu jen CHTÍT. Přátelství – to je zázrak. A zázraky se nedějí na počkání. Můžeme jim trošku pomoci, ale přijdou většinou nečekaně. Proto se začněte už dneska usmívat na lidi. Odpovídejte na pozdrav a všímejte si ostatních. Třeba i oni právě šlapou svou cestu za skutečným přítelem.

  Chtěla jsem tu napsat vlastně jen jednu šíleně důležitou věc. Je šlechetné zachraňovat ostatní, ale buďte trochu sobci a zachraňte hlavně sami sebe. Uspokojte svou nejdůležitější potřebu – mít někoho rád...

  PS: Ještě tu mám jedno turecké přísloví „Kdo hledá přátele bez chyby, zůstane bez přítele“

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (38)

  Příspěvek z 30. května 2009 ve 12:23.
  anežkas v něm napsal:

  nemam kluka

   já nemam sviho kluka bud me ho nekdo vezme nebo me  nema rad a dela na me plany...mele by byt hezký vtipný a měl by byt z bilovic nad svitavou.....mel by mit delsi vlasi a mel by mit modre oci..a mel by byt hodne srandovni....takle by mel vypadat muj kluk...a mel by jeste mit  docela velky svali..a chtel by byt (az by byl velkej ) modelárem...takhle mel by byt muj kluk...nasel by se?24a melo by mu bejt nejak 9 az 10let...mr je 9... 24

  Příspěvek z 8. prosince 2008 v 16:43.
  Luciš1 v něm napsal:

  já nemůžu žít bez...

  Jak už jsem řekla .Nemůžu žít bez milého,přítulného a hodného zvířátka.My si to ale neuvědomujeme.Někteří lidé je však týrají a všelijak ubližují. Ale jiní lidé můžou mít taky jiné chování.Ti jsou správní a doufejme že správní taky zůstanou a každý se k nim přidá.

  Příspěvek z 28. listopadu 2008 ve 21:28.
  -High-school-musical- v něm napsal:

  Opravdový přítel

  Opravdový přítel,by tě měl mít rád a když budeš v krajní situaci,tak by ti měl pomoci a né se na tebe vykašlat.Ten,kdo se na tebe vykašle tak to opravdu není přítel.Ale i ty sám bys měl být takový,aby tě měli ostatní rádi.Není dobré mít třeba jednu nejlepší kámošku nebo kámoše,protože pak třeba zjistíš,že to není opravdu ten úřítel jakého by sis přál(a).Měl(a) bys mít více kamárádu třeba nějakou partu.