Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povídka: Mrazivo

  vydáno  •  Povídky
  Ale né, už zase ten otravný zvuk budíku. Zase škola. Jdu odtáhnout žaluzie, abych se mohla podívat na vycházející slunce. Jé, ono nasněžilo. Zamrzlo i jezero. Navrhnu ve škole Janě, jestli by nešla potom bruslit. Rychle se jdu obléct, abych byla dřív ve škole.

  Tak, a je po škole. Jana souhlasila. Takže rychle domů. Kde mám ty brusle? Kde mám ty brusle? Á, tady jsou. Tak rychle ať nepřijdu pozdě. Tohle bruslení je tak bezva. Piruety, přemety....... A jak jsme se přitom nasmály. Řekla jsem Janě, že odbruslím o kousek dál a zabruslím sólo. Moc se jí to nelíbilo a volala na mě, abych to nedělala, ale já ji neposlouchala. Odbruslila jsem na druhý konec jezera a začala předvádět svoje nejoblíbenější triky.

  Když tu jsem uslyšela hlasité křupnutí. Podívala jsem se pod nohy. Byla tam obrovská prasklina. Přepadl mě velký strach. Balancovala jsem tu na hranici života a smrti a břeh byl daleko. Kdybych Janu poslechla, nic takového by se nestalo. Začala jsem na Janu volat, aby mi pomohla. Zahulákala, že doběhne pro rodiče a že se nemám hýbat. Na čele se mi objevil studený pot. Věděla jsem, že tohle je možná můj konec.

  Za pár minut byla Jana zpět i s rodiči. Taťka zakřičel, ať se ani nehnu, že jde pro mě. Ani jsem nedutala. Když už byl táta skoro u mě, tak mi řekl, ať mu podám ruku. Opatrně jsem mu začala podávat ruku. Naše ruce už se málem dotkly, když tu zakřupal led a já ztratila oporu pod nohama.

  Ucítila jsem obrovský chlad a má ústa připravená k výkřiku zalila ledová voda. Začala jsem sebou mávat a snažila se vyplavat. Avšak chlad udělal své. Ještě dřív, než mi ledová voda stihla zalít plíce, mé končetiny začaly brnět a já je přestávala cítit. Moje tělo se v pudu sebezáchovy snažilo vykašlat ledovou vodou z plic.

  Věděla jsem, že tohle je můj konec. Chlad pohltil mé tělo a hladina nade mnou se začala uzavírat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 22. července 2018 v 8:58.
  číča800 v něm napsala:

  smutné ale hezké

  Příspěvek z 10. dubna 2016 v 16:43.
  armia v něm napsala:

  Krásné

  Doporučuji ti  appku wattpad - tam můžeš psát celé knížky / si číst knížky ostatních ....
  Používám ji skoro pořád-myslím že se ti bude hodit16

  Příspěvek z 1. dubna 2016 ve 20:53.
  mimikla9 v něm napsala:

  Reakce na SHINeeGirl:

  děkuju