Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povídka: Nechtěná zrada kamarádky

  vydáno  •  Povídky
  Je čtvrtek a jsem ve škole. Je zrovna začátek hodiny českého jazyka, proto jdu rychlou chůzí do auly. Tam jsem se usadil do třetí lavice a čekám na příchod učitele.

  (Ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Šel pomalu, ale rozvážně. Při chůzi byl velmi opatrný, jako kdyby šel po laně a pod ním byla propast. Konečně je před tabulí. Jeho první otázka se týkala absence. Chybělo jen málo lidí. Pak řekl, že je nutné, aby ti, co chyběli, napsali písemný test na téma Anarchističtí buřiči. V úterý chyběla jenom Kateřina, proto ji předal písemný test.

  V tu ránu se mi hnulo svědomí. Věděl jsem, že Kateřina o tom testu nevěděla, protože jsem ji o tom neinformoval. Jako její kamarád jsem ji měl o tom zpravit. V tu ránu jsem vstal a vyzval jsem učitele na satisfakci v podobě souboje. Řekl jsem, že pokud vyhraji, písemný test Kateřiny nebude známkován, pokud prohraji, oznámkuje ji tento písemný test. Pan učitele souhlasil.

  Souboj tedy nastal. Já jsem přepnul do bojového stylu jménem Kung fu. Nejdříve jsem udělal stupňovaný kop, ale tomu se pan učitel vyhnul a na to jsem mu dal dlouhý úder. Pan učitel to dostal přímo do hlavy, což ho trochu omráčilo a dále jsem mu dal ránu do břicha, což mu zabránilo v dýchání. Pan učitel nemohl pár vteřin dýchat. Já jsem čekal, až se probere, protože mi připadalo nelidské dorazit někoho, kdo se nemůže bránit.

  Po osmi vteřinách se probral a začal boxovat. Já jsem na pana učitele udělal kung fu kryty, díky nimž jsem údery pana učitele úspěšně odrážel. Nakonec udělal úder zvaný „drtič čelisti“, čímž prolomil mou obranu. Dostal jsem kritický úder do hlavy, přímo do nosu. Vystříkla mi z nosu krev, což mě znehybnilo. Toho využil pan učitel a dal mi ránu do plic, což mě oddělalo.

  Nemohl jsem se hýbat. Mé ruce a nohy ztěžkly. Držel jsem se na na nohou čím dál tím hůř a ruce jsem zvednout nemohl. Začalo si mi daleko hůře dýchat a začal jsem zvracet krev. Jakmile jsem se vzpamatoval, šel jsem pomalu k učiteli, přičemž jsem dělal krvavé stopy. Toho jsem chytil za límec a chtěl jsem mu říct pár posledních slov. „To vše jsem dělal jen pro svoji kamarádku. Chtěl jsem ji ochránit před vašimi úklady a chránit ji před vším zlem, které se na ni sesypalo. Prosím, nechte ji na pokoji. To je mé poslední přání,“ řekl jsem ve strašlivé agónii. Po těchto slovech jsem padl k zemi a zemřel jsem.

  Z tohoto krátkého příběhu vyplývá, že chybějící by měli být z testů omluveni, protože by to mohlo způsobit i něčí smrt.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 12. září 2018 v 6:58.
  lékařský v něm napsal:

  ....XD.....8=......:-D......:-c

  Příspěvek z 12. září 2018 v 6:46.
  číča800 v něm napsala:

  To teda jo XD
  No ale to poučení je takový divný

  Příspěvek z 9. září 2018 v 15:31.
  al-maty v něm napsal:

  Rokio, ty máš tak bujnou fantazii. :->