Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povídka o mimozemském kotěti

  vydáno  •  Povídky
  Byla jednou jedna holčička, která toužila po nějakém koťátku. Tatínek a maminka jí ho nechtěli dovolit, protože se báli, že by ho ztratili. V předešlém roce totiž o jednu oblíbenou kočičku přišli.

  Jednoho dne šla holčička ze školy a našla koťátko. Byl podzim, koťátko bylo malinké a přítulné a děvčátko si ho odneslo domů. Bálo se, že by nepřežilo zimu. Proč si ho holčička vybrala? Protože bylo velmi podobné jejich ztracené kočičce. 

  Rodiče nakonec přemluvila a koťátko si mohla nechat. Ubytovala ho ve sklepě, odkud mohlo běhat ven na zahradu. Kotě se velice rychle zabydlelo. Po týdnu se před jejich domem náhle objevila kočička. Když ji holčička uviděla, myslela si, že je to ta jejich. Byla totiž úplně stejná. Myslela si, že když si kotě hrálo na zahradě, přelezlo plot a oběhlo dům. Jaké bylo překvapení, když ve sklepě našli tu původní kočku. Už byla dvě, úplně stejná koťata.

  Za další týden byla 4, pak 8, 16, 32, 64, 128 atd. Za několik měsíců tato lavina koček zaplavila celou zahradu a nejdivnější bylo, že byly všechny stejné. Rodina byla pečlivá, a proto odnesli všechna koťata k panu veterináři odčervit a naočkovat. Když jim probírali srst, našli u všech mikročip. Bylo to dost divné, ale co se s tím dalo dělat? Nechali to být. Čipy mezitím dál vysílaly zprávy do vesmíru.

  Najednou se v mnoha novinách psalo o tom, že se objevilo UFO. Lidé se velice báli a budovali proto podzemní kryty. Mimozemšťané se ale objevili pouze u domu s namnoženými kočkami. Rodiče je právě krmili. Měli co dělat, koček stále přibývalo. Když tu je najednou mimozemšťané ozářili vesmírnými paprsky. Kočky se přestaly množit, vznesly se do vzduchu a pak vlétly do vesmírné lodě. 

  Z lodě vystoupili mimozemšťané a uklidnili vyděšenou rodinku. Vysvětlili jim, že před rokem našli ubohé, skoro zmrzlé koťátko a to se jim povedlo zachránit. Všem mimozemšťanům se velice líbilo. Všichni ho chtěli mít. Ve vesmíru se však nedařilo kočky naklonovat, proto ho vrátili do původního prostředí. Tam se klonování zdařilo a tak si řekli, že jich je už dost a že si je všechny vyzvednou. Bylo jim však líto malé holčičky, že jí berou její kotě, o které se tak dobře starala. Proto jí jednu kočičku, tu původní, nechali. Když odlétali na svou planetu Micius, holčička jim mávala rukou a koťátko ocáskem.

  Pokud se vám to líbilo a chtěli byste víc, pište dolů do diskuze jaký námět (třeba upíři nebo vlkodlaci) byste chtěli a já vám na to téma něco napíšu.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 18. května 2018 ve 20:58.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  krásné,a napiš něco o křečcích

  Příspěvek z 15. května 2018 v 19:11.
  Sianna v něm napsala:

  Krásné!

  Příspěvek z 16. května 2014 ve 14:30.
  Hanka v něm napsala:

  Reakce na Hanka:

  a navíc, každému se líbí něco jiného, nemůžu vyhovět všem 16