Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povídka plná vtipů

  vydáno  •  škola
  Pepíček měl kamaráda, který se jmenoval Prokop, s příjmením Buben. Chodili na základní školu ve Znojmě.

  Chlapci, školáci, kamarádi, ilustrační fotografie, © Reuters

  Jednoho dne bylo pondělí a tak šli do školy. Pepíček šel ven a tam na něj čekal Prokop. Venku je uviděl soused. Zeptal se, jestli rádi chodí do školy. Pepíček řekl, že rád do ní chodí a také rád z ní vychází, ale to mezitím ho moc nebaví. Soused na něj koukal jak péro z gauče. Protože škola volala, šli Pepíček s Prokopem do školy.

  Najednou Pepíček spadl hlavou do lejna. Pak vstal a Prokop na to: „To jsi měl štěstí, že si na ten exkrement nešlápl.“ Pepíček si o této větě myslel své.

  Cestou šli kolem mateřské školky, kde čekal jeden pán s pořádně velkým břichem. Z okna volala učitelka: „Čekáte dítě?“ A pán odpověděl: „Ne, to mám od piva.“

  Konečně jsou před školou. Přišli ale trochu pozdě. Školník se jich zeptal, jestli nemají vyučování. Prokop mu odpověděl: „Na blbosti nemáme čas.“ Pepíček se mu za něj omluvil a šli do třídy.

  Najednou si Pepíček vzpomněl, že nemá domácí úkol. Měl za úkol přinést tolik kamínků, kolik řekl minulý týden sprostý slov. Prokop se ale vyznamenal, protože tento úkol splnil. Ve třídě vysypal svůj baťoh na stůl. Vypadlo z něj tisíce kamínků. Jakmile zazvonil zvonek, přišla učitelka. Byla to ale suplující učitelka. Zeptala se, kdo to udělal. Prokop se přihlásil. Paní učitelka se ho zeptala, jak se jmenuje. On na to řekl: „Já jsem Prokop Buben.“ Za to mu paní učitelka dala poznámku a k tomu navrch pětku. Prokop na to řekl, že si tu pětku nezaslouží. Učitelka nato, že si to myslí také, ale šestku mu dát nemůže.

  První hodina je český jazyk a tak paní učitelka vyvolala Pepíčka. Chtěla po něm, aby jí řekl dvě zájmena. „Kdo? Já?“ odpověděl Pepíček. „Výborně Pepíčku, dostáváš jedničku,“ pochválila učitelka Pepíčka. O přestávce se Pepíček sháněl po zapomenuté svačině. Otevřel skříňku a uviděl tam kostru. Prokop na to: „To je loňský vítěz ve schovávání.“

  Paní učitelka poslala Pepíčka i Prokopa domů. Doma se zeptal otec, co dneska dostali za známky. Prokop na to řekl, že dostal dvě pětky, ale pak dodal, že je to vedlejší a nejdůležitější je, že jsme zdraví. Otec mu za to dal otcovské pohlazení. Pepíček naštěstí doma žádný fyzický trest nedostal, protože tam ani nedorazil.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 26. září 2018 ve 20:08.
  číča800 v něm napsala:

  ;-D:-Dvtipný

  Příspěvek z 26. června 2017 v 11:13.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Ha ha ha ha!:-D
  To je sranda!

  Příspěvek z 24. června 2017 ve 21:29.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je dobrý