Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povídka: Ráj nebo peklo

  vydáno  •  Povídky
  Prásk! Bum! Náhle jsem se probudila, ale nikde nic, všude tma, která se kříží se světlem. Náhle kouknu dolu a néé, nic tam není, je to jako bezedná díra, ale nepadám dolu.

  Sebastiano del Piombo - Sedící prorok s andělem (1516) - z výstavy Luk & lyra (Muzeum umění v Olomouci), © © Muzeum umění Olomouc

  Kouknu zpět, kde se kříží tma se světlem a jsou tam dvě postavy. Asi Anděl a Ďábel. Jdou ke mně. „Ahoj Sáro, jsem tvůj Anděl strážný, chyť mě za ruku a zavedu tě do Ráje.“ Náhle řekl Anděl. 

  „Neposlouchej jí Sáro! Jsem Ďábel, tvá temná stránka. Dej mi ruku a můžeš být princezna pekel na věky,“ řekl Ďábel. Začali se hádat. „Nechte toho!“ Lekli se. „Už ses rozhodla?“ zeptali se. Až teď mi došlo, na co se mě zeptali.

  Stála jsem jako ochrnutá, nevěděla jsem co říct. Vše to bylo tak rychlé, moc jsem nechápala. Pak řekli: „Dáme ti nabídku. Den budeš v ráji a den v pekle, pak se rozhodneš, kde budeš chtít být.“ Já souhlasila. Nejdříve jsem šla do Pekla, chtěla jsem to mít za sebou. Vzal mě pod křídla a náhle jsme byli v Pekle. 

  Dovedl mě do mého zámku, dal mi kopí a korunu. Bylo tam velké horko a všude špína. Šla jsem se kouknout na zámek. Nic moc, samí čertové a ubohé smutné duše.  

  Večer pro mě přišel Anděl, vzal mě do Ráje. Koukla jsem se a co nevidím, psi, koně, kočky a spoustu dalších zvířat. A těch andělů a takové krásy. Vzala mě na zámek. Krása. Dala mi korunu a žezlo. Šla jsem se kouknout na zámek. Našla jsem si svůj pokoj a šla spát. Druhý den jsem se ocitla opět v místnosti, kde se kříží tma a světlo. Já hrdě řekla: „Chci do ráje, je hezčí a lidé se tam k sobě chovají lépe!“ Anděl se usmál a Ďábel se rozzlobil.

  Vrátili jsme se do ráje. Dodnes tam vládnu a jsem ráda, že jsem si ho vybrala.

  Tahle povídka je pro vás, doufám že se líbí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!