Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povím vám takový příběh...

  vydáno  •  Šikana · Vztahy
  Aneb jak se jedna malá nesmělá holka zamilovala a jak se jí druhá pokusila udělat ze života peklo. Peklo jenom kvůli klukovi, u kterého neměla šanci ani jedna z nich.

  Květinové vzory nebo oblečení s jednoduchými potisky se v outfitech pro teenagery kombinují s jednobarevnými kusy oblečení v tlumených barvách., © archiv Roxy

  Povím vám takový příběh. Můj příběh. Byly jednou dvě holky, které nastoupily na gymnázium, do primy. Nebyly to sice nějaké nejlepší kámošky, ale občas si povídaly.

  Nesmělejší měla skvělé známky, ale ne moc pěkný vzhled, zatímco ta odvážnější měla krásné dlouhé vlasy, ale rozumu moc nepobrala. Spojovala je jejich oblíbená činnost, kreslení.

  Na jejich první hodinu fyziky se do třídy přikulhal učitel v doprovodu moc pěkného kluka. Nutno dodat, že dotyčný chlapec byl o tři roky starší. Obě se do něj na první pohled zakoukaly. Jedna byla trošku iniciativnější, proto si ho hned přidala do přátel na FB. Ta druhá byla nesmělejší a jenom poslouchala ty řeči, jak "už jsem si s ním napsala 10 000 zpráv na FB!" atd.

  Ta nesmělejší s ním jen občas prohodila pár virtuálních slov. Zjistila, že kluk je nejenom hezký a populární (vedl školní časopis a další projekty), ale že je i inteligentní.

  Nesmělá se do něj zamilovávala čím dál tím víc. Teď by byl namístě podrobnější popis toho chlapce, kvůli kterému všechno začalo. Hezký, populární a chytrý. Zničující kombinace. Měl vlasy až na ramena a o prázdninách mu začaly růst vousy. Hluboký hlas a neméně hluboké tmavé oči. "Sexy", popisovala ho ta odvážnější.

  Přišel nový školní rok. Nesmělá dostala zoufalý nápad. Založila si nový účet na FB a napsala klukovi zamilovanou básničku. Ten ale přišel na to, že je to ona (za vydatné pomoci druhé dívky). Normálně se s ní bavil. Té nesmělé nabídl místo ve školním časopise, což byl její sen. Takže začala okamžitě s psaním (což ji hrozně bavilo).

  Smělejší holce se to nelíbilo a začala ji pořád otravovat: "Tu anketu děláš, protože ti to on přikázal, nebo protože se mu snažíš podlézt?" "Ne, třetí možnost. Protože mě to nehorázně baví." Nebo různé obměny slovních spojení "jsi trapná" a "ty si myslíš, že to je vtipné?" Takovými poznámkami to pokračovalo dál. V realitě na i na sociální síti.

  Mladá redaktorka se s tím nechtěla svěřovat doma ani ve škole, protože už měla u učitelky jeden průšvih. Takže se vždy pokoušela trapičku odpálit slovně (následovala již zmíněná reakce "ty si myslíš, že je to vtipné?").

  Pomalu se začínala (psychicky) hroutit. To, že si ji odebrala z přátel na FB ji ale nevadilo tolik, horší bylo, že proti ní začala poštvávat i další kamarádku. Dalším holkám (z paralelní třídy) na potkání vyprávěla o zamilované.

  V té třídě se ho pokoušelo sbalit několik holek, co měly "dlouhé vlasy - krátký rozum" a kterým záleželo jenom na vzhledu a popularitě kluka víc, než na jeho duši. Pokřikovaly na něj na chodbách zkomoleninami jeho příjmení, což mu ale, zdá se, nevadilo.

  A to je závěr tohoto vypravování. Příběhu jedné malé nesmělé holky.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 21. srpna 2018 ve 14:01.
  číča800 v něm napsala:

  vždyt to neskoncilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Příspěvek z 19. února 2014 v 15:23.
  Nianaa v něm napsala:

  ???Skončilo???

  Táákže:
  1. Jsi s tou holkou ještě v kontaktu?
  2. Jsi pořád ve školním časopise?
  3. Jsi s tím klukem v kontaktu?
  4. Miluje tu jednu z těch holek, někoho jiného, nebo tebe?
  To je nejspíš vše.
  Ahoj 10

  Příspěvek z 14. ledna 2014 ve 23:07.
  ginny-emi v něm napsala:

  konec

  Hezký, ale promin ten konec sem vůbec nepochopila :D