Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Povodňové tábory v Praze

  vydáno  •  Rodičům · Prázdniny · Povodně
  Možná máte kamarády nebo příbuzné v zaplavených oblastech. Budeme rádi, když jim dáte vědět o nabídce povodňových táborů v Praze. Děti z postižených oblastí mají možnost přijet na bezplatné desetidenní tábory do hlavního města.

  Ilustrační foto., © Ota Bartovský

  "Děti budou ubytovány v ubytovacích zařízeních Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, bude jim zajištěna strava, pedagogický dozor, ale především bohatý program.

  V jeho rámci děti navštíví pražskou ZOO, je pro ně připraven program v Národní galerii, půjdou se podívat do planetária, chybět samozřejmě nebudou klasické letní radovánky v aquaparku, výlety do přírody a mnoho dalšího. Doprava z místa bydliště do Prahy a zpět bude zajištěna," uvedla Marie Kousalíková, náměstkyně pražského primátora pro oblast školství a volného času.

  kontakt

  Telefon: 222 333 830 

  E-mail: benesova@ddmpraha.cz.

  Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s hlavním městem Praha nabízí všem rodinám z oblastí postižených povodněmi pomoc. Pro děti ze zaplavených oblastí organizuje bezplatné desetidenní tábory v metropoli.

  Již nyní jsou připravené dva turnusy, první od 10. 7. do 20. 7. a druhý od 20. 7. do 30. 7. 2009, určené dětem od 6 do 15 let.

  V roce 2002 si s povodní užil své i Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy. Tehdy do Karlína, kde dům dětí sídlí, dorazili dobrovolní hasiči mimo jiné i z Moravy a Jižních Čech. Díky nim se podařilo během prvních 14 dnů po povodni vyklidit veškeré zasažené prostory. Dům dětí tak mohl znovu zahájit svou činnost již na konci září.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 24. července 2009 v 9:28.
  maty v něm napsal:

  málem

  šli sme z koupaliště když vtom začala bít bouřka a málembilapovoden13131313

  Příspěvek z 15. července 2009 v 9:17.
  AhOjKi-xxx v něm napsal:

  Já mám to štěstí a bydlím v místě, kde se tentokrát povodně nedostavily. Někdo si po přečtení tohoto článku možná přeje, aby k nim také přišly povodně a tím by se mohl dostat na tento tábor. Ale ono to není jen tak, povodně jsöu hrůza ....

  deviantdoll v něm napsal:

  škoda

  Achjo, škoda jen že pocházím zrovna z těch nejvyšších míst ČR...

  Ikdyž, měla bych být ráda za to ža mám koberec suchej. Tak jen ať se jim to líbí...4