Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Požární sport není sport?

  vydáno  •  Volný čas venku
  Můj názor ohledně oblíbenosti požárního sportu.

  Jakub Pěkný slaví s kolegy poté, co v turecké Antalyi vyhrál mistroství světa v hasičském sportu v kategorii běh na 100 metrů s překážkami (19. října 2012), © firesport.tv

  Upozornění! Jedná se pouze o můj osobní názor. Pokud máte na dané téma svůj postoj tak se o něj podělte v komentáři. Děkuji.

  Požární sport je COOL a to bez debat, ale zkuste to říct někomu, kdo viděl hadici tak maximálně v hydrantu panelového domu. Upřímně, i když se propagace Požárního sportu zlepšila díky FireTV a nově i díky Klubu požárního sportu, pořád je tu problém, že pro širokou veřejnost je zajímavější turnaj v šipkách než stovky či požární útok.

  Uvedeme si příklady:

  1. Během MS světa v Hokeji je možné si koupit rukavice, čepice, šály s motivem České vlajky. Pokud máte štěstí a dost peněz můžete si dokonce koupit plyšového Jardu.
  2. Ještě větší propagaci se těší Euro nebo MS světa ve fotbale. To podle toho na jaké polokouli chtějí hrát. Během toho si může zakoupit originální míč podepsaný Petrem Čechem, abyste následně doma zjistili, že jste vyhodili 500 Kč za něco, co Petr Čech nikdy neviděl.
  3. Během olympiády zase všude budou k dostání kopie treter Usaina Bolta a LEGO vám představí svojí verzi Olympijské pochodě.

  Ale pak přijde na řadu MS v Požárním sportu, ve kterém Češi fakt válej a člověk nepozná, že se něco takového děje pokud není hasič nebo omylem nezavadil ve 4 ráno o ČT Sport. Nikde trička s potiskem Kuby Pěkného, žádné hadice podepsané Pavlem Krpcem a věřte mi ani akční figurku Kamila Bezruče jsem nikde nenašel. Bohužel i když každý rok Česko má v Požárním sportu Mistra světa, tak to bohužel Česko nechává chladným. Zatímco v jiných zemích jsou závodníci Požárního sportu chováni v úctě jako fotbalisté nebo hokejisté. U nás snahu ocení jen hrstka lidí a já si říkám, že je to škoda. Protože zatím co ostatní sportovci si oběhnou své olympiády, odehrají své EURA a Fed Cupy a jdou domu, tak závodníci Požárního sportu po doběhnutí začínají ten důležitější závod a to závod s časem a o to víc, by si jich měla veřejnost vážit.

  Děkuji za pozornost.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 10. června 2016 ve 20:19.
  kajoslav v něm napsala:

  hasiči jsou nej

  Já hasiče miluji od malička a chci se mu dále věnovat všem doporučuji

  Příspěvek z 8. června 2016 v 19:58.
  Alice27 v něm napsala:

  Omlouvám se

  Promiň ale požární sport je super, brácha, děda, taťka i mamka to dělají a moc je to baví.

  Příspěvek z 30. května 2016 ve 20:27.
  Claire51 v něm napsala:

  Reakce na Botanicula:

  Tak já myslím,že o požárním sportu tady už někdo psal a není to jen v Čechách.Skoro v každé druhé vesnici najdeš hasiče,co běhají požární sport :)