Alíkovina

Požární útok

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Požární útok je disciplína požárního sportu. Hasiči při požáru "útočí" na oheň.

Březen. Zásah začíná, jedna z hasiček běží z hadicemi., © Vítězslav Večeřa

Tahle disciplína je ale i na soutěžích. Na tuto disciplínu je potřeba 7 lidí. 

Tři lidé jsou potřeba vzadu, dva drží savice, jeden montuje sací koš a dává ho do kádě s vodou. Ten, co má na starost sací koš, tomu se říká „košař“.

Potom záleží na sestavě vedoucích. My máme čtvrtého člena, aby spojil hadici B s „mašinou“ a hadici B s druhou hadicí B.

Pátý člen má nastarost rozdělovač. Spojí hadici B s rozdělovačem a opět záleží na sestavě vedoucích, jak to udělají. Další, co spojí, jsou 2 hadice C.

A poslední dva členové jsou takzvaní „proudaři“. Ti spojí hadici C s hadici C a proudnici. Jak je všechno zapojeno, všichni, kromě těch vzadu, utíkají dopředu. Ten, co má rozdělovač, rozhodí hadice a „proudaři“ stříkají vodou do terčů.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 28. března 2017 v 17:47.
dennisvet v něm napsala:

Zajímavé

Sama na hasiče chodím desátým rokem a ráda bych doplnila spoustu věcí - ale hlavně: na útok nemusí být 7 lidí, může se i v pěti. Dál - ten, který montuje sací koš, se může nazývat místo "košaře" i "košíkář".
Poslední poznámka je spíše k redakci, ohledně obrázku. K požáru ženy nejezdí a musí mít plnou výstroj - jen, aby foto nevytvořilo mylnou představu.
Zatím :)