Alíkovina

Poznávej české zámky a hrady

vydáno  •  Cestování · Česká republika
V měsíci červnu bývají víkendy krásné a dlouhé. Může se ale stát, že se během takového krásného víkendu nudíš. Mám pro tebe jeden návrh...

Navštiv, společně se svými rodiči, nějaký český zámek nebo hrad. V tomto čase začínají prohlídky starých prostorů, kde se před dávnými lety pohybovali princové a princezny, knížata a kněžny a možná i králové s královnami. Je zajímavé poznat místa, kde právě tito urození lidé, které znáš z pohádek a vyprávění, žili. Většinou tě bude zámkem nebo hradem provázet paní nebo pán. Náplní jejich práce je seznámit tě s historií budovy, ve které jsi. Uvidíš tam na vlastní oči několik uměleckých směrů, o kterých se učíš ve škole. Poznáš starodávné ložnice, obývací pokoje plné starožitností, kuchyně a dokonce i hračky, se kterými si hrály děti před sto nebo i více lety.

Určitě tě udiví, kolik pokojů se do takového zámku nebo hradu vejde, kolik pokojů měli možnost tehdejší páni obývat. A kolik cenného nábytku, drahého nádobí vlastnili. Jestliže takový starý zámek opravdu navštívíš, nezapomeň si všimnout rozsáhlých knihoven, které obsahují knihy v několika jazycích - francouzštině, latině, němčině nebo i v angličtině. Pak poznáš, že tehdejší páni nebyli jen bohatí, ale také se pyšnili náramným vzděláním. Takový výlet na zámek nebo hrad bude určitě zajímavý i pro tvé rodiče. Zkuste proto společně vyrazit třeba už tuto sobotu nebo neděli.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!