Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozor na SMS podvodníky!

  vydáno  •  co nového u mě! · bezpečnost
  Před necelým rokem jsem vás varoval před nepoctivci, kteří zneužívají důvěru kamarádů. Pokud už jste tenkrát s Alíkem kamarádili, nejspíš si vzpomínáte na případ podvedené Nikolí.

  © Alík

  V článku Kam (ne)posílat zprávy aneb není číslo jako číslo jsem vám prozradil, na co si nejlépe dávat pozor, abyste podobně nenaletěli. Bohužel, opět jsou mezi námi tací, kteří vyzývají k posílání náramně výhodných SMS.

  21. ledna 2009 se objevil další podvodník. Založil si přezdívku VIPalik a začal tvrdit, že já nabízím nějaké nové služby, které budete platit prostřednictvím SMS. Je to lhář a podvodník.

  Proto všechny důrazně varuji, aby neposílali žádné SMS za údajnou pětikorunu. Z mobilu by jim totiž nezmizelo 5, ale hned 50 Kč! Přezdívka tohoto podvodníka byla z pochopitelných důvodů s okamžitou platností zablokována.

  Pokud vás někdo takový osloví, přepošlete mi takový dopis do Alíkovské pošty na přezdívku Alík.

  Pro ty, kteří článek nečetli, připomínám že:

  • Drahá čísla obsahují sedm či méně číslic.
  • Většinou přitom začínají číslem 900, není to ale pravidlem. Pokud tomu tak je, můžeš na první pohled odhalit i cenu takové zprávy. Číslo ve tvaru 900xxyy v posledním dvojčíslí (yy) obsahuje i informaci, kolik tě bude zpráva stát. Pokud tam najdeš "03", stojí tě tři koruny, pokud "50", stojí tě padesát korun.
  • Nejdražší zpráva je za 79 korun.
  • Příště se tak raději pozorně podívej na číslo příjemce zprávy.

  Velmi často se objevují výzvy k zaslání SMS, která údajně stojí pouhé 2 Kč. Jenže koncové číslo uváděné SMS je „50“. Jsou i případy, kdy podvodníci tvrdí, že odeslání takové SMS je zcela zdarma. K získání nabízejí neuvěřitelné věci, například navýšení kreditu o 200 Kč. Zní to vždy velmi lákavě.

  Potěšilo mne, že jste článek nejen pilně četli, ale také pod něj napsali spoustu zajímavých vzkazů. Pár jsem si jich dovolil vybrat:

  Lilian: Děkuju moc za radu už těmhle číslům nebudu nic posílat!!!!! Škoda že Alíkoviny nejsou jako noviny normálně ve stáncích bylo by to hustý :-)

  Hay_lin_ to je veliká pravda mojí kamarádce se to stalo. Přišla o asi 530 Kč z kreditu. Hrůza. Tak si všichni dávejte !pozor!

  DDD Já si osobně myslím, že to je podvod takhle šidit lidi :-/

  Will-13 Myslím, že takhle někoho podvést je hrůza. Málem mě už někdo takhle podvedl. Nakonec jsem ale SMSku omylem vymazala a zapomněla jsem na ni. Číslo si nepamatuju, ale SMS zněla nějak takto: Prosím zašli 1 SMS zdarma na pomoc invalidním důchodcům. Z čísla si pamatuji pouze to, že nemělo 9 číslic ahoj!

  Klaudi Je to strasne ked niekoho takto okradaju o kredit azdy sa snazi aby si setril kredit a oni ho jednou esemeskou okradnu takmer o vsetko ako dobre ze nas Alik upozornil na tuto vec Dakujem Alik

  _SUSAN_ Alík má pravdu!!! tratíte hodně peněz a také náladu!!! Mná si to neuvědomujete,ale SMSkou pošlete hlas, nebo něco jiného za velké prachy, ale nejen to! Ten dotyčný bude mít vaše telefoní číslo!! A to není dobré… A v pravidlech stojí: NIKOMU NEDÁVEJTE TELEFONÍ ČÍSLO, ADRESU A CELÉ JMÉNO!!! Takže radši se držte pravidel!!

  Zuzanka192 Někde na internetu jsem četla, že je to pravda. Někomu se to taky stalo. Říkali, že jsou to hry do mobilu zadarmo, když pošleš zprávu. A zatím jsi za to zaplatil a stejně ti nic nepřišlo…


  Krátká textová zpráva (zkratka SMS z anglického Short message service) je název pro službu dostupnou na většině digitálních mobilních telefonů. Zprávu lze posílat mezi mobilními telefony, jinými zařízeními a dokonce na pevné telefony.

  Jak to bylo s Nikolí:
  Nikolí: Je mi do pláče! Právě jsem přišla díky antule-antule asi tak o 250 Kč. Přišla do klubovny a prosila, abychom poslali SMS na záchranu zvířat. Tvrdila, že SMS je úplně zdarma, protože je to pouhý průzkum. Já hloupá to poslala dokonce 3x nebo 4x. Teď se bojím, že mi rodiče potrestají, protože ty SMS byly tak drahé, že mám po kreditu. Je to spravedlivé takhle podvézt kamarády? Prosím odepište mi. Jsem strašně smutná až mi tečou slzy. Děkuji Nikolí

  Autor: (7 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 700)

  Příspěvek z 21. září 2018 v 19:53.
  maskrtnicek v něm napsala:

  souhlasim poučni članek

  Příspěvek z 18. září 2018 ve 12:15.
  číča800 v něm napsala:

  poučný článek

  Příspěvek z 3. února 2011 ve 14:57.
  likas v něm napsala:

  POZOR

  JE TO OPRAVDU DULEŽITÉ,STOJÍ TO ZA TO PŘEČÍST.