Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozor, tak tohle je český Zorro!

  vydáno  •  Kultura · Divadlo · Mediální partner
  Šest týdnů zkoušek těžkých choreografií v rytmu flamenca a hudby Gipsy Kings čeká na sólisty i tanečníky pod vedením režiséra Petra Gazdíka. Premiéra muzikálu Zorro proběhne 16. října 2013 v pražském Divadle Hybernia.

  Kostýmová zkouška v Divadle Hybernia, Marek Holý, Zorro, © Zorro

  Zorrův příběh

  Příběh vypráví o dvou bratrech, prvorozeném Ramónovi a mladším Diegovi. Ramón je krutým protikladem nespoutaného Diega. Ramónův teror rodného městečka přivede Diega zpět ze zámoří. Zahalen černou maskou se stává Zorrem, ochráncem a zastáncem spravedlnosti. 

  Ale ještě před začátkem samotného zkoušení je potřeba připravit kostýmy, a tak se v krejčovně sešli sólisté i tanečníci, aby jim zručné švadleny vzaly míry a vyzkoušely kostýmy. Nechyběl tu samozřejmě představitel hlavní role Zorra Marek Holý, kterého zahalí černý kostým s maskou mstitele.

  Ani Roman Vojtek, který se těší na svou první opravdu zápornou roli Zorrova bratra Ramona, nepřišel zkrátka, byl změřen téměř od hlavy k patě.

  V dámské části krejčovny se to naopak lesklo zlatem kostýmů cikánské krásky Inez v podání Moniky Absolonové nebo jemnějšího kostýmu mladičké Luisy, kterou si zahraje Radka Pavlovčinová.

  Fotogalerie

  Úplně první zkouškou je tzv. "čtená", na které režisér Petr Gazdík představil všechny účinkující a jim poté charakteristiku jejich rolí. Provedl je příběhem dvou bratrů, prvorozeného Ramona (Roman Vojtek) a mladšího Diega (Marek Holý).

  "Nemůžu se dočkat akrobatických kousků, které v představení budou, a hlavně famózní muziky od Gipsy Kings," říká muzikálový talent Marek Holý, který vystupuje na prknech pražských divadel už téměř deset let.

  "Hraju divokou cikánku Inez, na kterou se moc těším, je to pro mě zase úplně jiná role. Nejsem Zorrova láska, ale kamarádka. Moc mě baví nadsázka a nadhled, který je v celém představení", říká o své roli Monika Absolonová.

  Roman Vojtek se na svého záporáka Ramona netěší o nic míň: "Konečně jsem se dostal do věku, kdy můžu začít ztvárňovat charakterní role. Dokonce při prvním vstupu na jevišti odsoudím k smrti hned tři lidi!"

  Zorro slibuje skvělou hudbu, vtipné dialogy, štědré city a ohromující choreografii. A pokud se povede stejně jako Mary Poppins, máme se na co těšit.

  Muzikál Zorro je českým zpracováním londýnské licence, stejně jako velice úspěšné uvedení Mary Poppins. Premiéra proběhne 16. října 2013 v pražském Divadle Hybernia.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 13. září 2013 ve 20:22.
  koliskaCZ v něm napsala:

  Zorro

  Těším se na film!!!4