Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvání do Krkonoš na novinářský tábor

  vydáno  •  Prázdniny · Léto
  Ono se to řekne: "Napíšu článek." Jenže o čem? Jak postupovat? Na co si dát při psaní pozor? Představíme vám tábor, kde se můžete mnohému přiučit hravou formou. Navíc poznáte partu podobně zaměřených kamarádů.

  Krkonoše, © Radkaa

  Mediální tábor pro své členy i ostatní zájemce pořádá Dětská tisková agentura už tradičně. Je to vlastně takové letní soustředění pro všechny, kteří se zajímají o psanou, ale i rozhlasovou žurnalistiku. 

  Že si takový tábor nedovedete představit? Dopoledne probíhá výuka. Při ní se máte možnost dozvědět spoustu věcí o psaní článků; natočíte vlastní reportáže do svého pořadu a získáte i praxi v jejich upravování. A jako na každém správném táboře, ani tady nechybí celotáborová hra. V té letošní budeme pátrat po příčinách záhadných únosů, se kterými si zatím nikdo neví rady.

  Krkonošský kvíz

  Co všechno víš o Krkonoších? Ověř své vědomosti v našem Krkonošském kvízu!

  Každý rok jezdíme na tábor někam jinam. To proto, aby bylo stále o čem psát a točit. V jihočeském Pilském mlýně jsme porazili Pána mikrofonů, v Chřibské v Českosaském Švýcarsku jsme ulovili novinářskou kachnu.

  Loni jsme dokonce dopadli nebezpečného zločince Ulricha Steina, který se potuloval v okolí šumavského Boubína. Letos náš tábor zamíří na severovýchod republiky, do Krkonoš.

  Dvorský les bývá někdy označován jako prales.

  Letošní tábor se koná od 7. do 14. srpna. Pokud tedy chcete zdokonalit své psavé i mluvené dovednosti, neváhejte a napište nám - tabor@dta.cz. Čekají na vás útulné chatky v kempu Lesní plovárna, který leží v místě nazvaném Dolní Sejfy (součást obce Mladé Buky). Uzávěrka přihlášek je 15. června 2010. Více na stránkách Dětské tiskové agentury.

  záhadné únosy v krkonoších?

  Zprávy o problémech v Krkonoších se množí. Lidé tam mizí beze stopy a zase se objevují, ale chovají se nanejvýš podivně. Co nebo kdo stojí za záhadnými únosy? Kolují zvěsti o mimozemšťanech, tajemné síle i konci světa. Všichni mají strach... Vydejte se s námi pátrat po pravdě v této zamotané záhadě!

  Kdo je původcem tajemných spirál? 

  HRA: Jak vyzrát na sultána?

  Každý správný novinář by měl mít dostatečnou slovní zásobu a také by měl umět rychle reagovat. Skvělý trénik je hra Na Sultána.

  Počet hráčů není omezen. Jeden z vás bude představovat Sultána, ostatní budou jeho poddaní. Sultán je ale velmi vybíravý a to nejen v jídle, ale naprosto ve všem. A hlavně nemá rád určitá písmena! Hráč představující Sultána si vymyslí, co by zrovna chtěl a jaké písmeno nemá rád. Například: "Já, váš všemocný Sultán, mám veliký hlad, ale kdo mi přinese nějaké jídlo od M, toho popravím." Sluhové tedy vymýšlejí, co by mohli dát Sultánovi k snědku, a popořadě to říkají: "kaši, párek, kukuřici, svíčkovou omáčku..."

  Pokud někdo už neví žádné další jídlo, nebo řekl něco na M ("máslo, mléko, mrkev..."), Sultán ho "popraví" - dotyčný si tedy započítá 1 trestný bod. Pak si Sultán vymyslí něco dalšího - chce oblečení, někam na výlet... a změní písmeno, které nemá rád. Fantazii se meze nekladou. Hrát můžete buď do určitého počtu trestných bodů, nebo dokud vás hra bude bavit. 

  Část táborníků - lovců novinářské kachny.

  Co je DTA?

  DTA je zkratka pro Dětskou tiskovou agenturu. Přesněji občanské sdružení, v kterém si děti hrají na novináře. Sídlí v Praze, ale regionální redakce má i jinde. Litinu najdete v Brně, Déčko v severomoravském Vratimově, Radio Kulíšek v Lánově a v České Lípě působí redakce při ZŠ Slovanka. Nejlepší články se objevují na internetových stránkách Malých (ale našich) novin

  Loni v září oslavilo 10. narozeniny nejstarší dětské internetové rádio u nás - Rádio Domino. Do jeho vysílání se členové DTA také pilně zapojují. Hodně známá je anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky - Zlatý Ámos. Oblibu získala Expedice Mars, kde děti vytvoří posádku a ta si pak vyzkouší simulovaný let na Mars. Více o DTA: www.dta.zde.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 15. dubna 2010 ve 20:05.
  krtek99 v něm napsal:

  hahaha

  hahahahahahahahahahaha4192312118617

  Příspěvek z 10. dubna 2010 v 19:54.
  ---Mumínek--- v něm napsal:

  ach jo

  ráda bych jela ale jedeme na celé prázdniny na dovolenou takže nemůžu 27

  Příspěvek z 10. dubna 2010 ve 14:31.
  manan v něm napsal:

  tábor

  já nesnáším tábory36811121314151718202351