Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka do kina: Croodsovi – Nový věk

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Nejslavnější pravěká rodina se vrací! V pokračování úspěšné animované komedie, jejíž je Alík mediálním partnerem, Croodsovi zjistí, že hrdinové doby kamenné to fakt nemají jednoduché. Nestačí, že jim na každém kroku hrozí sežrání od hladových potvor. Oni navíc museli potkat rodinu, která je lepší než ta jejich. Tedy aspoň to tak vypadá.

  Plakát Croodsovi: Nový věk, © CinemArt

  Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla „Všude dobře, v jeskyni nejlíp“ a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a Grugův odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na nějaký ten úrodný a bezpečný plácek.

  Croodsovi, © Joel Crawford

  Po mnoha našlapaných kilometrech a řadě příjemných i nepříjemných zážitků Croodsovi takové místo našli. Mělo jen jednu nevýhodu. Žila na něm jiná rodina – Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí Croodsovi. Vynalézavý Fíla Lepšík, hlava rodiny, zajistil svým blízkým komfort, o jakém se Croodsovým ani nesnilo.

  Překvapení!, © Joel Crawford

  I díky tomu je jeho rodina milá, vlídná a přátelská a plně připravená přivítat Croodsovy ve svém stromovém domě, kde mají kromě mnoha vymožeností i pravěkého předchůdce televize. Z historie víme, že když na sebe narazí různě vyspělé civilizace, nevyhnutelně to mezi nimi začne skřípat. A skřípe to i mezi Croodsovými a Lepšíkovými a je to slyšet na míle daleko.

  Croodsovi a Lepšíkovi, © Joel Crawford

  To skřípání dosáhne až za vysokou zeď, kterou Lepšíkovi vybudovali, aby se ochránili před nebezpečím, které tam číhá. Jenže žádnou zeď nepostavíte tak, aby byla nepřekonatelná, a tak je dost možné, že se hrubá síla neotesaných Croodsů ještě bude náramně hodit.

  Iška a její táta, © Joel Crawford

  Původní název: The Croods: A New Age
  Délka: 95 minut
  Žánr: animovaná komedie
  Režie: Joel Crawford
  Hrají (v českém znění): Nikola Votočková (Iška), Filip Blažek (Boy), Bohdan Tůma (Grug) a další
  Premiéra: 22. července 2021

  Tady je krátká upoutávka:

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Hogo v něm napsal:

  Možná jsi viděla jen Croodsovi, Nový věk úplně v televizi nedávají…

  Příspěvek z 26. září 2021 v 19:04, upravený vzápětí.
  laurinka654 v něm napsala:

  viděla jsem ten film na telce a jeto super film DOPORUČUJI