Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka do kina: Mazel a tajemství lesa

  vydáno  •  filmy · mediální partner

  Prázdninové dobrodružství z letního tábora odhalí tajemství našich lesů, kde se skrývají kouzelné bytosti různých tvarů a velikostí. Spolu s dětmi z tábora je čeká důležitý úkol, který můžete od 8. července sledovat v kinech. Alík je mediálním partnerem toho filmu.

  Banner Mazel, © Petr Oukropec

  Martin je prostě Mazel. Městský kluk s vymazlenou patkou, pořád na telefonu, příroda a les je pro něj jenom otrava a nuda. V létě ale musí Mazel na pár týdnů na tábor pod vrchem Královka, kde se spí ve stanech na louce, kde je polní kuchyň, ráno rozcvička, koupelna v potoce a telefony zakázané. Mazel nic podobného nezažil a zažít ani nechce.

  Martin – Mazel, © Petr Oukropec

  Ve velké táborové hře je Mazel pochopitelně za loosera a moc nestíhá, ale právě on na noční hlídce objeví tajemné lesní bytosti. Stvoření různých tvarů a velikostí, travní skřítky, větvíky, bojovné šišky, ostružníky i příbuzné bájných entů. Lesní tvorové potřebují pár Mazlových věcí, aby zatočili s nedalekými těžaři a jejich zkušebními vrty. Začnou mu na táboře pomáhat, z Mazla je rázem zkušený zálesák a v táborové hře vede svoje družstvo k vítězství. S pradávnými lesními bytostmi ovšem není radno si příliš zahrávat, z lesa mizí voda, napětí mezi oddílem a nedalekými těžaři roste, stejně jako podezření, že Mazel něco skrývá. Nenápadné táborové dobrodružství směřuje do velkého finále a bojechtivé bytosti lesa se přestanou skrývat.

  Bojovná šiška, © Petr Oukropec

  Podoba kouzelných bytostí vychází ze skutečných tvarů v přírodě, tvůrci při jejich výrobě kombinovali moderní počítačové triky a tradiční animaci s loutkami. Travní mužíci, létající čarodějnice ostružníková, různí květinovití, rodiny bojovných šišek, několik originálních větvíků a mechovic i celé obživlé stromy. „Někteří jsou veselí a jiní možná i nebezpeční. Pokud v lese zakopnete o kořen nebo na vás spadne šiška, není to náhoda a není to ani hravá veverka. Jsou to oni a ukazují, kdo je v lese doma,“ vypráví režisér Petr Oukropec, významný producent, který dal vzniknout řadě ceněných českých filmů posledních pětadvaceti let, jako režisér natočil snímky pro děti a mládež Modrý tygr a Ani ve snu!.

  Přetahovaná, © Petr Oukropec

  Délka: 85 minut
  Žánr: dobrodružný rodinný film
  Režie: Petr Oukropec
  Hrají: Sebastian Pöthe (Mazel), Josefína Krycnerová (Liška), Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Kristýna Boková, Ester Geislerová a další

  Zde je krátká upoutávka:

  A tady se třeba můžete dozvědět, jak se na takovém lesním táboře vaří...

  Nebo jak se rozdělává oheň, třeba i v dešti...

  Les ožívá!

  Stavění domečků pro skřítky

  Pokud jste film viděli nebo jste alespoň pozorně sledovali třeba fotky, tak určitě víte, že děti (zejména Liška) stavěly v lese domečky pro skřítky. Zkuste nějaký postavit také! Nemáte-li to moc daleko, můžete to udělat přímo na místě natáčení filmu – na Bolfánku! Toto místo s pěknou rozhlednou se nachází v Plzeňském kraji v okrese Klatovy a většina filmu opravdu pochází právě odtud.

  Bontonfilm vyhlašuje výzvu, která má pomoct tomu, aby tam vzniklo pořádné městečko domečků pro skřítky – jako ve filmu. Nezapomeňte svůj domeček vyfotit a poslat do nové fotosoutěže!

  V kouzelném lese, © Petr Oukropec

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek ze 7. července 2021 v 19:51.
  Viki_show v něm napsal:

  Lékařský: ahaa ale já tim stejně nemyslela kvíz ale ty lesní domečky:-D

  Příspěvek ze 7. července 2021 ve 14:07.
  majdula2000 v něm napsala:

  Viki, to se vezme izolepa, kousek papíru, ten papír se dá na to „ne“, aby tam zůstalo jen jsem, a řádně se tam přilepí!O:-)

  Příspěvek ze 7. července 2021 ve 14:03.
  lékařský v něm napsal:

  Viki_show: To bys to tričko v kvízové soutěži ani nevyhrála. :-)
  Mazel v tomhle případě není jiné označení pro mamánka. Skutečný význam této přezdívky najdeš v recenzi.