Alíkovina

Pozvánka do kina: Trollové a kouzelný les

vydáno  •  Filmy · Mediální partner

Trym je veselý troll, ale když jeho královský táta zkamení, musí se vydat do zakázaného lesa. Povede se mu zvrátit kletbu? To se dozvíte 19. prosince v kinech. Alík je mediálním partnerem filmu.

Trollové a kouzelný les, © Bontonfilm

Odpradávna leží kdesi v hlubokých lesích království trollů. Nikdo z nich nežere děti, ani nedrtí kameny. Mimo dosah a zájem lidí si v přítmí a stínu užívají spokojeného života a veselí pod vládou krále Gromma. Někdo má jednu hlavu, někdo dvě a někdo tři hlavy, někdo je trochu kouzelný a jiný vůbec, z někoho jde trochu hrůza, když se špatně vyspí, někdo už začíná věkem kamenět. Kryjí se před sluncem a dobře se baví.

Trollové a kouzelný les – snímek z filmu, © Bontonfilm

Jednoho dne ovšem oblíbený král kvůli zradě a nastražené pasti zkamení a na jeho syna Tryma čeká velké dobrodružství. S pomocí přátel musí projít zakázaným kouzelným lesem, až na hranice světa trollů a lidí, získat zpět králův ukradený zkamenělý ocas a do tří dnů ho přinést zpátky. Pak králova kletba pomine. Trym byl vždycky jeden z nejveselejších trollů, teď ale musí legrácky stranou. Stojí před ním les plný nebezpečí, nástrah a trollích strašidel.

Zde je krátká upoutávka:

Původní název: Troll: The Tale of a Tail
Země původu: Norsko / Kanada
Žánr: animovaný, dobrodružný, komedie
Délka: 90 minut
Režie: Kevin Munroe, Kristian Kamp
Premiéra: 19. prosince 2019

Související soutěž:

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!