Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka do kina: Vzhůru za sny

  vydáno  •  Filmy · Mediální partner

  Líbilo by se vám upravovat sny ostatních? V dánském animovaném filmu našla holka Mína tajný způsob, jak na to, a vy jej najdete v kinech od 23. července. Alík je mediálním partnerem.

  Vzhůru za sny, © Bontonfilm

  Život dvanáctileté holky Míny se obrátí vzhůru nohama hned nadvakrát. Poprvé, když proti své vůli dostane nevlastní sestru Jenny. Ta je stejně stará jako ona, zničehonic se přistěhovala, je strašně otravná a všichni očekávají, že se z nich stanou nejlepší kamarádky. A pak podruhé, když ve spaní během jednoho snu objeví senzační tajemství. Přijde totiž na to, jak vlastně sny vznikají. Díky šťastné nehodě zjistí, že svět snů má podobu nekonečných filmových studií, které připomínají Hollywoodskou továrnu na sny. A že každý z nás tam má vlastní filmový štáb a režiséra svých snů. Samozřejmě je ohromena. Pracovníci a pomocníci snových filmových studií vypadají trochu jako Marťani, Mína se s nimi hned seznámí, nechá si všechno pěkně vysvětlit a taky ukázat sny svých blízkých.

  Všechno je báječné, Mína se začne do snového zákulisí vracet a potom ji k hrůze všech lidí ze štábu napadne to, co asi každého. Co se stane, když zkusí ovlivnit snění někoho jiného a zasáhnout do jeho scénáře? Tady přidat něco legračního a tady něco trošku strašidelného? Jde to! Je to úžasný objev, který slibuje obrovskou zábavu. Upřímnou, ale i škodolibou. Mína se rozhodne měnit sny svojí nevlastní sestře Jenny a trochu jí to nandat. Nejdřív trošku, pak o něco víc. Vždyť je tak nesnesitelná! Zahrávat si s lidskými sny může mít ale velké následky. Ve světě, kde se staví sny, čeká nakonec Mínu i její nevlastní sestru obrovské dobrodružství. Představivost a fantazie jsou v tomto případě pouze začátek.

  Původní název: Drømmebyggerne
  Země původu: Dánsko
  Žánr: rodinný, animovaný
  Délka: 81 minut
  Režie: Kim Hagen Jensen
  Hrají v českém znění: Linda Křišťálová (Mína), Karolína Křišťálová (Jenny), Pavel Vondra (Gaff), Dana Černá (Helena), Zdeněk Mahdal (John), Rudolf Kubík (inspektor), Jakub Saic (Jennyin otec), Pavel Tesař (Milo), Miroslava Součková (prodavačka), Anna Jiřina Daňhelová (Karen Mitchelsová), Václav Rašilov, Zbyšek Horák, Libor Terš, Šárka Vondrová
  Premiéra: 23. července 2020

  Tady je krátká upoutávka:

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 9. listopadu 2020 v 15:07.
  Papoušek_Nfnf v něm napsala:

  Tá fotka vzhůru za sny se mi hodně líbí

  Risko77 v něm napsal:

  Dobrý článekok

  hello_michelle v něm napsal:

  okokok