Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Havlíčkově Brodě 17. června 2023

  vydáno  •  srazy Alíka

  Léto už je za dveřmi a to znamená Alíkovský sraz! A kam že to pojedeme? Do města plného historie – do Havlíčkova Brodu.

  Koudelova kašna v Havlíčkově Brodě se starou radnicí, © Rapo

  Havlíčkův Brod je město plné zajímavostí nejen z historie, je známé především díky Karlu Havlíčku Borovskému, po kterém je pojmenován například pivovar a pivo – Rebel.

  Pomník Karla Havlíčka Borovského (HB)

  Na srazu vás provedu historií města, ukážu vám nějaké památky, pomníky, některé dokonce navštívíme (za symbolickou částku dle mého), ale taky vám ukážu svět trochu z výšky! Při procházce zdejším parkem si můžeme zahrát nějakou společenskou nebo seznamovací hru. Je tu i několik zajímavých míst, z nichž můžete mít fotky jako nikdo jiný – třeba lego panáček na gauči! Ale to nejlepší a nejdůležitější na konec... Určitě nás čeká nějaká bašta! ;-) A tentokrát se slovem bašta nemyslí jen obídek.

  Havlíčkův dům nápis

  Město je spojené s několika legendami, na které se také můžete těšit. Můžeme si povídat i o okolních místech, která určitě také stojí za to navštívit!

  Na času se určitě domluvíme tak, aby to bylo pohodlné i pro ty, kteří přijedou z větší dálky. Směrem od Prahy nás určitě pojede víc, tak si třeba najdeme místo a sedneme si pospolu. Na tom všem, ale třeba i co si vzít s sebou či na sebe (jako moje doporučení) nebo případně i programu (pokud budete mít nějaké místo, kam se chcete vyloženě podívat) se určitě domluvíme.

  Mariánský morový sloup v Havlíčkově Brodě

  Podrobnosti budou jako vždycky k dispozici ve srazové sekci. Najdete tam i přesný čas a místo srazu, informace o poznávacím znamení a podobné více i méně důležité věci. Chcete-li na sraz dorazit, přihlaste se tam a pozorně prosím sledujte srazovou rozpravu.

  Buďte také tak hodní a hlaste se skutečně pouze v případě, že chcete dorazit! Přihlášky bereme vážně a se všemi pak počítáme, tak ať někoho na místě nesháníme zbytečně. Jestliže se později dozvíte, že nakonec jet nemůžete, protože třeba budete nemocní, je tam i možnost se odhlásit.

  Stále také platí, že na srazu nikdo nepřebírá zodpovědnost za účastníky, a to ani za děti. Předpokládáme, že ti mladší z vás dorazí v doprovodu rodičů nebo někoho jiného staršího.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  majdula2000 v něm napsala:

  Nejsi přihlášený, FuFuF.

  Jako je u článků rozprava, v níž se baví autor s redakcí, tak je podobná, také neveřejná, diskuze i u srazů. Kdo ale chce dorazit, ten se musí přihlásit. Až po potvrzení tam získá přístup.

  Příspěvek z 13. června 2023 v 19:32.
  Rex999 v něm napsal:

  FuFuF: debata, kde můžou psát pouze účastníci srazu.

  Příspěvek z 13. června 2023 v 19:12.
  FuFuF v něm napsal:

  Co je to srazová rozprava?
  Asi taky pojedu.:->