Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

  vydáno  •  srazy Alíka

  Blíží se nám konec roku, takže nás čeká letošní poslední sraz. Ke konci roku to již tradičně bývá v našem hlavním městě, tedy v Praze, takže se tam podíváme i letos.

  Planetárium, © majdula2000

  Kdy a kde tento předvánoční sraz bude, to už víte, takže se nebudu opakovat a půjdeme rovnou dál. Jen tady mám ještě pro začátek jeden takový pěkný obrázek... Je to sice Praha, ale ne plně z pohledu, na jaký jste asi běžně zvyklí. Je to focené z letadla, odkud se dá Praha nádherně a bezpečně poznat hlavně podle řeky Vltavy.

  Praha

  Mnozí z vás si určitě všimli, že jsme koncem října spustili v jedné nástěnce jakousi anketu, která měla za úkol zjistit, kam byste se chtěli v rámci tohoto srazu podívat.

  Anketa

  Nejvíce lidí hlasovalo pro takového „mrkáčka“ s palcem nahoru… Vůbec nevím, jakým kouzlem se tam objevil, a taky nemám tušení, kterou odpověď má znázorňovat. :-D Možná nějakou kombinaci? Tak jo!

  Z těch normálních variant s rezervou zvítězilo planetárium a zoologická/botanická zahrada. Planetárium nakonec skončilo úplně první, takže jak je libo, bude planetárium.

  Lunární modul u pražského planetária

  Zoologickou zahrada už bychom k němu určitě nestihli, protože je moc velká, a taky by nám v ní asi byla docela zima, brrr. Půjdeme se tedy podívat raději do té botanické. Tam je sice také venkovní expozice, ale je tam i obrovský tropický skleník Fata Morgana, kde se budeme moct pěkně ohřát.

  Krom toho se cestou také zastavíme někde na obídku, asi v „Mekáči“, protože ten budeme mít krásně po cestě. U jídla bude mimo jiné i dost času a klidu na to, abychom si mohli pěkně popovídat a podepsat prezenční listinu.

  Tramvaj

  Určitě se také svezeme nějakou městskou dopravou. Z centra se dá nejlépe dostat metrem a ke Stromovce, ve které je planetárium, jezdí třeba tramvaje. K botanické zahradě nás pak odpoledne odveze autobus, a ke konci se zase vrátíme autobusem a metrem zpátky na nádraží.

  Stromovka

  Pokud chcete na sraz přijet, tak je potřeba si napsat přihlášku. Přihlášky mi posílejte do pošty. Jména přihlášených sepíšeme do prezenční listiny, která se bude na srazu podepisovat, a přihlášení také dostanou zhruba týden před samotným srazem poštu – dopis s pokyny. V něm bude napsáno, kdy a kde se sejdeme (pravděpodobně bude míst více, protože autobusy/vlaky z různých koutů republiky jezdí na různá místa v Praze), poznávací znamení, kdy zhruba bude sraz končit a podobné více či méně důležité věci.

  Pokud chcete na sraz dorazit a je vám méně než 15 let, tak by bylo fajn, kdybyste dorazili na sraz společně s rodiči/prarodiči, staršími sourozenci, případně někým jiným, kdo je dospělý.

  Také by se na nás možná mohl přijít na chvilku podívat i Alík.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 9:37, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Tak ty jak já říkám" slavné Alíkovské bytosti" jsem věděla a ti ostatní ne;-D ale včera mě Bestík překvapil že jede. Víte jak je jméno Bestík hezké?;-D A hlavně ne to jméno psa jednoho retarda tak se to perfektně hodí;-D

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 9:29, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Už jsem to napsala do článku, tak to sem zkopčím. Pralinka2, Mari1, Mateas, –MM–, Ouřada, MinaHoshi s Terezkou, verbum, lékařský, Copinka, ThePumpa MedvidekKiki, MyškaNiky, PrasátkoPeppa, MrTheBest, citronelinka, on1, kajik01, smejky225,tanečniceJiřka, řidičJiří, bublina2, Tatyna, batman-david, vrabcak2, vrabcak7, KubíkVenom, Hrony47, ČertElíša a Elibaba

  Jestli jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám a kříčte. :-D

  A bylo to úplně bezva.:->

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 9:25, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  A tak jaký to bylo, kdo přišel?;-D Jaké nové lásky;-D;-D