Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Mráček
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

  vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

  Blíží se nám konec roku, takže nás čeká letošní poslední sraz. Ke konci roku to již tradičně bývá v našem hlavním městě, tedy v Praze, takže se tam podíváme i letos.

  Planetárium, © majdula2000

  Kdy a kde tento předvánoční sraz bude, to už víte, takže se nebudu opakovat a půjdeme rovnou dál. Jen tady mám ještě pro začátek jeden takový pěkný obrázek... Je to sice Praha, ale ne plně z pohledu, na jaký jste asi běžně zvyklí. Je to focené z letadla, odkud se dá Praha nádherně a bezpečně poznat hlavně podle řeky Vltavy.

  Praha, © majdula2000

  Mnozí z vás si určitě všimli, že jsme koncem října spustili v jedné nástěnce jakousi anketu, která měla za úkol zjistit, kam byste se chtěli v rámci tohoto srazu podívat.

  Anketa, © majdula2000

  Nejvíce lidí hlasovalo pro takového „mrkáčka“ s palcem nahoru… Vůbec nevím, jakým kouzlem se tam objevil, a taky nemám tušení, kterou odpověď má znázorňovat. :-D Možná nějakou kombinaci? Tak jo!

  Z těch normálních variant s rezervou zvítězilo planetárium a zoologická/botanická zahrada. Planetárium nakonec skončilo úplně první, takže jak je libo, bude planetárium.

  Lunární modul u pražského planetária, © majdula2000

  Zoologickou zahrada už bychom k němu určitě nestihli, protože je moc velká, a taky by nám v ní asi byla docela zima, brrr. Půjdeme se tedy podívat raději do té botanické. Tam je sice také venkovní expozice, ale je tam i obrovský tropický skleník Fata Morgana, kde se budeme moct pěkně ohřát.

  Krom toho se cestou také zastavíme někde na obídku, asi v „Mekáči“, protože ten budeme mít krásně po cestě. U jídla bude mimo jiné i dost času a klidu na to, abychom si mohli pěkně popovídat a podepsat prezenční listinu.

  Tramvaj, © majdula2000

  Určitě se také svezeme nějakou městskou dopravou. Z centra se dá nejlépe dostat metrem a ke Stromovce, ve které je planetárium, jezdí třeba tramvaje. K botanické zahradě nás pak odpoledne odveze autobus, a ke konci se zase vrátíme autobusem a metrem zpátky na nádraží.

  Stromovka, © majdula2000

  Pokud chcete na sraz přijet, tak je potřeba si napsat přihlášku. Přihlášky mi posílejte do pošty. Jména přihlášených sepíšeme do prezenční listiny, která se bude na srazu podepisovat, a přihlášení také dostanou zhruba týden před samotným srazem poštu – dopis s pokyny. V něm bude napsáno, kdy a kde se sejdeme (pravděpodobně bude míst více, protože autobusy/vlaky z různých koutů republiky jezdí na různá místa v Praze), poznávací znamení, kdy zhruba bude sraz končit a podobné více či méně důležité věci.

  Pokud chcete na sraz dorazit a je vám méně než 15 let, tak by bylo fajn, kdybyste dorazili na sraz společně s rodiči/prarodiči, staršími sourozenci, případně někým jiným, kdo je dospělý.

  Také by se na nás možná mohl přijít na chvilku podívat i Alík.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (142)

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 9:37, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Tak ty jak já říkám" slavné Alíkovské bytosti" jsem věděla a ti ostatní ne;-D ale včera mě Bestík překvapil že jede. Víte jak je jméno Bestík hezké?;-D A hlavně ne to jméno psa jednoho retarda tak se to perfektně hodí;-D

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 9:29, upravený vzápětí.
  majdula2000 v něm napsala:

  Už jsem to napsala do článku, tak to sem zkopčím. Pralinka2, Mari1, Mateas, –MM–, Ouřada, MinaHoshi s Terezkou, verbum, lékařský, Copinka, ThePumpa MedvidekKiki, MyškaNiky, PrasátkoPeppa, MrTheBest, citronelinka, on1, kajik01, smejky225,tanečniceJiřka, řidičJiří, bublina2, Tatyna, batman-david, vrabcak2, vrabcak7, KubíkVenom, Hrony47, ČertElíša a Elibaba

  Jestli jsem na někoho zapomněla, tak se omlouvám a kříčte. :-D

  A bylo to úplně bezva.:->

  Příspěvek z 1. prosince 2019 v 9:25, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  A tak jaký to bylo, kdo přišel?;-D Jaké nové lásky;-D;-D