Alíkovina

Pozvánka na Alíkovský sraz v Praze 30. 11. 2019

vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

Blíží se nám konec roku, takže nás čeká letošní poslední sraz. Ke konci roku to již tradičně bývá v našem hlavním městě, tedy v Praze, takže se tam podíváme i letos.

Planetárium, © majdula2000

Kdy a kde tento předvánoční sraz bude, to už víte, takže se nebudu opakovat a půjdeme rovnou dál. Jen tady mám ještě pro začátek jeden takový pěkný obrázek... Je to sice Praha, ale ne plně z pohledu, na jaký jste asi běžně zvyklí. Je to focené z letadla, odkud se dá Praha nádherně a bezpečně poznat hlavně podle řeky Vltavy.

Praha, © majdula2000

Mnozí z vás si určitě všimli, že jsme koncem října spustili v jedné nástěnce jakousi anketu, která měla za úkol zjistit, kam byste se chtěli v rámci tohoto srazu podívat.

Anketa, © majdula2000

Nejvíce lidí hlasovalo pro takového „mrkáčka“ s palcem nahoru… Vůbec nevím, jakým kouzlem se tam objevil, a taky nemám tušení, kterou odpověď má znázorňovat. :-D Možná nějakou kombinaci? Tak jo!

Z těch normálních variant s rezervou zvítězilo planetárium a zoologická/botanická zahrada. Planetárium nakonec skončilo úplně první, takže jak je libo, bude planetárium.

Lunární modul u pražského planetária, © majdula2000

Zoologickou zahrada už bychom k němu určitě nestihli, protože je moc velká, a taky by nám v ní asi byla docela zima, brrr. Půjdeme se tedy podívat raději do té botanické. Tam je sice také venkovní expozice, ale je tam i obrovský tropický skleník Fata Morgana, kde se budeme moct pěkně ohřát.

Krom toho se cestou také zastavíme někde na obídku, asi v „Mekáči“, protože ten budeme mít krásně po cestě. U jídla bude mimo jiné i dost času a klidu na to, abychom si mohli pěkně popovídat a podepsat prezenční listinu.

Tramvaj, © majdula2000

Určitě se také svezeme nějakou městskou dopravou. Z centra se dá nejlépe dostat metrem a ke Stromovce, ve které je planetárium, jezdí třeba tramvaje. K botanické zahradě nás pak odpoledne odveze autobus, a ke konci se zase vrátíme autobusem a metrem zpátky na nádraží.

Stromovka, © majdula2000

Pokud chcete na sraz přijet, tak je potřeba si napsat přihlášku. Přihlášky mi posílejte do pošty. Jména přihlášených sepíšeme do prezenční listiny, která se bude na srazu podepisovat, a přihlášení také dostanou zhruba týden před samotným srazem poštu – dopis s pokyny. V něm bude napsáno, kdy a kde se sejdeme (pravděpodobně bude míst více, protože autobusy/vlaky z různých koutů republiky jezdí na různá místa v Praze), poznávací znamení, kdy zhruba bude sraz končit a podobné více či méně důležité věci.

Pokud chcete na sraz dorazit a je vám méně než 15 let, tak by bylo fajn, kdybyste dorazili na sraz společně s rodiči/prarodiči, staršími sourozenci, případně někým jiným, kdo je dospělý.

Také by se na nás možná mohl přijít na chvilku podívat i Alík.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (87)

Příspěvek z 16. listopadu ve 13:57.
majdula2000 v něm napsala:

No jasně.;-)

Příspěvek z 16. listopadu v 9:44.
Copinka v něm napsala:

majdula2000: faaakt? :O

Příspěvek z 13. listopadu v 7:38.
MyškaNiky v něm napsala:

Děkuju za odpověď
Tak to tak udělám