Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na Fantazii na kolečkách

  vydáno  •  Kultura · Mediální partner

  V sobotu 14. března v Tipsport Aréně v Praze se uskuteční premiéra originální show Michala Nesvadby zvaná Fantazie na kolečkách. Jsem mediálním partnerem a umožnil jsem vám položit Michalovi pár otázek...

  Fantazie na kolečkách, © Jiří Vyskočil

  Známý dětský bavič Michal Nesvadba mi před pár měsíci nabídl, že odpoví na pár vašich otázek. Vyzval jsem vás tedy v nástěnce, abyste se ptali. Čekal jsem, že dáte dohromady pár otázek, ale vy jste z rukávu vysypali desítky dotazů! To mě i Michala docela překvapilo.

  Michal Nesvadba a František, © Jiří Vyskočil

  Bohužel neměl čas odpovědět na všechny, protože se usilovně připravuje na Fantazii na kolečkách. Musí absolvovat všechna přípravná kolečka, dávat pozor, aby neměl o kolečko víc a aby mu neujela fantazie.

  Odpovědi na vaše otázky

  Ťapka_CZ: Byl jste i jinde než v kouzelné školce?
  MN: Hrál jsem také v televizních inscenacích a pohádkách, ale práce s dětmi mě bavila ze všeho nejvíc. Tam je cítit opravdu velký smysl.

  Šároušek: Máte rád Fanynku a Františka?
  MN: Mám je oba moc rád, jsou to moji parťáci v Kouzelné školce a můžete se na ně těšit i ve Fantazii na kolečkách, kde budou v nadživotních velikostech.

  VikiKlára: Co nejraději z lepenky vyrábíte?
  MN: Ze samolepících pásek vyrábím spoustu věcí, jídlo, věci do školy, kostýmy a dokonce také dekorace na představení a kulisy.

  paratko2323: Co míváte k snídani?
  MN: Nyní se snažím jíst celkem zdravě, protože mi to dělá hodně dobře. Mám rád ovoce, zeleninu, tmavší pečivo. Při mých cestách po republice je to občas problém a tak mi moje drahá manželka připravuje boxíky, které jsou skvělé a já jí za to mockrát děkuji.

  Michal Nesvadba a jeho ruka, © Jiří Vyskočil

  Co je Fantazie na kolečkách?

  Původní český autorský projekt oblíbeného baviče dětí i dospělých Michala Nesvadby Fantazie na kolečkách… aneb záhada mizejících hraček bude mít už 14. března 2020 premiéru v pražské Tipsport Areně. V dvouhodinové muzikálové revue pro celé rodiny v režii Lumíra Olšovského a pod hudební taktovkou Ondřeje G. Brzobohatého se představí skřítci, kteří rozvazují tkaničky u bot, schovávají ponožky pod postel, berou dětem dudlíky zpoza polštáře, ale přitom je nikdo ještě neviděl na vlastní oči. Ti všichni a ještě dalších dvacet odehrají pohádkový příběh na všem možném, co se točí pod nohama, aby byli u všeho dříve než my. Chybět nebudou populární televizní skřítci František, Fanynka, Bafík, Zeleňour či Žluťoun.

  Žluťoun a Zeleňour, © Jiří Vyskočil

  Na mých představeních napříč republikou mi děti, rodiče, prarodiče a přátelé stále říkali, ať udělám nějakou velkou šou. A tak je tady splnění snu. Fantazie na kolečkách bude velká party na všem, co se točí pod nohama. Na kolečkových bruslích, kolech, jednokolkách, trojkolkách i koloběžkách. Budeme sledovat příběh jedné školky, kde se zničehonic začaly ztrácet hračky. O pomoc požádáme skřítky z Nafukovacího království a snad nám přijdou na pomoc i František s Fanynkou,“ říká k připravované show její tvůrce Michal Nesvadba.

  Sám autor projektu se aktivně podílí také na dekoracích a doplňcích celé show. Jedním ze zásadních doplňků bude podle jeho slov rampa, která dosáhne až na plochu haly mezi diváky. Ti se tak dostanou do centra dění celého příběhu.

  Michal Nesvadba na kolečkách, © Jiří Vyskočil

  Představení si užijí děti od tří let, ale i jejich starší sourozenci, rodiče a prarodiče. Pohádkově akční děj je naplno vtáhne do příběhu záhadně mizejících hraček, ve kterém nakonec epochálně zvítězí dobro nad zlem a veselý svět skřítků, kteří jsou všude kolem vás, a ani o nich nevíte, zůstane navždy kamarádem všech dětí na světě.

  Po březnové premiéře v Praze chystá show Fantazie na kolečkách dalších sedm zastávek ve velkých halách sedmi českých měst na podzim 2020. Těšit se můžete na představení v Třinci, Liberci, Českých Budějovicích, Zlíně, Ostravě, Pardubicích a Chomutově. Další představení chystají pořadatelé také v roce 2021.

  Velkolepá rodinná show Fantazie na kolečkách, v jejímž autorském týmu se vyjímají jména jako Lumír Olšovský (režie), Ondřej Gregor Brzobohatý (hudba) či Lukáš Vilt (choreografie) nebo Tomáš Váňa (režie filmu), vystoupí čtyřicet účinkujících na kolečkových bruslích, koloběžkách, kolech, jednokolkách, tříkolkách, kolonožkách nebo minikolech. Mezi nimi i mistři světa, Evropy ve freestyle na koloběžkách, na in-line bruslích nebo na kolech, ale i vítězové soutěže Česko Slovensko má talent. Chybět nebudou originální Michalovy vynálezy ze samolepicí pásky a také unikátní laserová kouzla v podání Lasermana.

  Více informací se dozvíte na webu www.fantazienakoleckach.cz.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 14. března 2020 ve 20:28.
  majdula2000 v něm napsala:

  Na stránkách už píšou, že nový termín je 7. února 2021... To není úplně podzim, ale to nevadí.;-)

  Příspěvek z 13. března 2020 ve 4:48.
  Alík v něm napsal:

  Mám tady nemilou (ale vcelku očekávatelnou) informaci od pořadatelů. :-(

  V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v Evropě a České republice a s případnými opatřeními, která mohou následovat, jsme se s lítostí v srdci rozhodli odložit pražskou premiéru Fantazie na kolečkách ... aneb Záhada mizejících hraček. Autorský projekt Michala Nesvadby měl být poprvé uveden 14. března 2020 v pražské Tipsport Areně. Nový termín premiéry po dohodě se všemi zainteresovanými stranami včas zveřejníme. Za případné komplikace, které tento krok způsobí, se omlouváme, ale věříme, že našim důvodům porozumíte. Fantazie na kolečkách ... aneb Záhada mizejících hraček je v první řadě akcí pro rodiny s dětmi a my v žádném případě nechceme ohrozit jejich zdraví či bezpečnost. Tato cílová skupina navíc v současné době pochopitelně velmi citlivě vnímá možná zdravotní rizika plynoucí z účasti na hromadných akcích, což se projevuje na rostoucím počtu dotazů ohledně případného vrácení vstupenek a také poklesem prodeje zbývajících vstupenek v době nejintenzivnější reklamní kampaně. Show je v souladu s původním plánem vyrobena, nazkoušena a připravena k odehrání, jakmile to situace dovolí. Premiéra se pouze přesouvá, ale neruší. Vstupenky zakoupené na pražskou premiéru zůstanou v platnosti.

  Příspěvek z 28. února 2020 ve 44:44.
  Alík v něm napsal:

  Soutěž o vstupenky je prodloužena do soboty!
  Připomínám, že vstupenku je možné objednat i za 12 tisíc kaček nasbíraných v rámci věrnostního programu.