Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na listopadový sraz Alíka v Praze

  vydáno  •  Co nového u mě! · Volný čas venku · Rodičům · Srazy Alíka · Rodina
  První sraz Alíka v letošním školním roce se uskuteční v sobotu 21. listopadu v hlavním městě České republiky - v Praze. Listopadový termín byl vybrán především kvůli vánoční výzdobě, která by měla být v plném proudu! A na co se v předvánoční Praze můžeš těšit?

  Praha, Karlův most, © Jan Hocek

  Abychom překonali počáteční ostych, projedeme se dvěma linkami pražského metra, které se obzvláště u mimopražských dětí stalo oblíbenou atrakcí. Poté se vydáme napříč Prahou. Začneme u Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, odkud se Kaprovou ulicí dostaneme na Staroměstské náměstí.

  Prohlédneme si orloj a Staroměstskou radnici, abychom se mohli vydat na další putování. Mineme renesanční budovu dům U minuty, který tě jistě okouzlí sgrafity s mytologickými motivy. Přes Karlův most dojdeme až ke stanici metra Malostranská, odkud pojedeme tramvají na Vypich.

  V podzimně vybarvené oboře Hvězda uvidíme zajímavou renesanční stavbu - Letohrádek Hvězda.

  Praha, vlevo Staroměstská radnice, vpravo vpředu Týnský chrámZ Hvězdy se vydáme do Břevnovského kláštera, kde se zastavíme na čaj, kus řeči a samozřejmě na prohlídku interiérů nejstaršího mužského kláštera v České republice.

  Pokud tě tento článek zaujal a máš chuť poznat nové kamarády, vzpomeň si, že máš napsat dopis do pošty Danny15, abych věděla, že se chceš srazu zúčastnit, a počítala s tebou.

  Nezapomeň napsat svou přezdívku, odkud (a s kým) pojedeš. Můžeš s sebou vzít nějakého kamaráda, rodiče nebo jiné rodinné příslušníky, kteří by se s námi rádi prošli Prahou. Já ti na oplátku pošlu přesné informace o srazu, aby bylo jasné, kdy a kde se sejdeme a hlavně jak se poznáme!

  Těší se na tebe Danny15!

  Diskusi ke srazu v Praze najdeš v části Kamarádi na nástěnce Nástěnka - Alíkovský sraz v Prágu (v Praze)

  Chceš vědět víc?


  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 3. listopadu 2009 v 18:59.
  ahojky009 v něm napsal:

  Snad se sejdeme v hojném počtu

  Pevně věřím, že se sejdeme v hojném počtu a přijedou i ti, kteří nevěří, že jim to rodiče dovolí. Můžete je vzít sebou. Já se každopádně na všechny těším - i na ty neznámé, o tom ty srazy jsou.

  Příspěvek z 2. listopadu 2009 v 17:05.
  BáraM v něm napsala:

  Reakce na emo836:

  Já taky =o).

  bobisek96 v něm napsala:

  sraz

  Škoda, mám to moc daleko...