Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na sraz Alíka 27. 9. v Ostravě

  vydáno  •  Co nového u mě! · Volný čas venku
  Konec stížností a smutnění kvůli tomu, že nebyl sraz Alíka v Ostravě. Konečně vaše prosby někdo vyslyšel a rozhodl se jej uspořádat! Ano, první sraz Alíka ve třetím největším městě ČR je tady!

  Ostravský magistrát - Nová radnice a Baník, © Michal Sváček

  Ostravu možná znáte jako černé město, ve kterém se v minulosti hodně těžilo uhlí. Některé doly jsou zpřístupněny návštěvníkům a u jednoho je dokonce hornické muzeum. Ale nebojte, že bychom někde lezli do podzemí…

  Kam tedy zamíříme?

  Nejdřív se budeme kochat výhledem z radniční věže Ostravy, potom se zajdeme podívat na modely známých evropských staveb Miniuni a prolezeme Slezskoostravský hrad. Sraz zakončíme v nějakém příjemném podniku – cukrárně nebo čajovně. Klidně sebou vezměte nějakého kamaráda nebo i rodiče.

  Koho tenhle plán zaujal a má volno v sobotu 27. září, tak ať se přihlásí posláním dopisu do mé alíkovské pošty na přezdívku Teferi. V přihlášce uveďte odkud jste a s kým pojedete. Nazpátek vám pošlu podrobnější plán srazu. Dozvíte se v kolik a kde sraz začne, kolik bude stát vstupné a jaké bude poznávací znamení.
  Těším se na vás!

  Teferi


  TIP na levnější dopravu

  Další informace najdete na nástěnce, která je k tomuto srazu zřízena v části Kamarádi/  Nástěnka/ Alík a jeho kamarádi – Alíkovský sraz v Ostravě

  Pokud to máte do Ostravy daleko, nemusíte se bát, že cesta bude extrémně drahá. Podle článku 313 železničního tarifu Českých drah „poslední sobotu v září může příslušnou jízdenku SONE+ ve vlacích ČD použít až 5 spolucestujících bez ohledu na věk“. Přitom SONE+ je jednodenní síťová jízdenka, jejíž verze pro osobní a spěšné vlaky stojí 130 Kč a verze pro rychlíky a IC a  EC stojí 440 Kč.

  Pojede-li tedy pět lidí z Prahy, zaplatí všichni dohromady jen 440 Kč za cestu tam i zpět, tedy 88 Kč za osobu (pozor, ne v Pendolinu). Můžete-li se do Ostravy dostat osobním vlakem, pak za pět lidí zaplatíte jen 130 Kč.


  MINIUNI – expozice více než 20 modelů nejvýznamnějších staveb evropských měst v měřítku 1 : 25. Najdete zde slavnou Eiffelovu věž, athénskou Akropolis i Staroměstskou radnici. Nachází se v areálu Výstaviště Černá louka.

  Slezskoostravský hrad – původní středověký hrad upravený později na renesanční zámek  v důsledku důlní činnosti poklesl o 16 m a byl prakticky zničen. V 90. letech 20. století se přistoupilo k jeho rekonstrukci a od května loňského roku je otevřen pro veřejnost.

  Vyhlídková věž Nové radnice – ideální vyhlídkové místo v centru Ostravy. Za dobré viditelnosti krásné panorama Beskyd, výjimečně jsou vidět i Jeseníky.

  Více informací o Ostravě najdete v rubrice Cestování na serveru iDNES.cz v článku: Kam na výlet? Zkuste Ostravu, region razovity! nebo přímo na webu města Ostrava - www.ostrava.cz

  Další zajímavé články:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 5. října 2008 v 18:58.
  JNSP-Liizo v něm napsal:

  Ach jo:-(

  Ja bych urcite prijela ale je to strasne dalekoo:-(

  Příspěvek z 1. října 2008 v 18:10.
  LilieL v něm napsal:

  OStrava je daleko!!!

  No Ostrava je daleko :-( Co takhle Liberec?

  Příspěvek z 14. září 2008 ve 21:11.
  Leňulda v něm napsal:

  Škoda

  Docela bych se chtěla přijet podívat na nějaký sraz, ale vždyky je to daleko odtud, kde bydlím ....... 13