Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na sraz Alíka do Mariánských Lázní

  vydáno  •  Volný čas venku · Cestování · Česká republika · Srazy Alíka
  Na srazu březnovém Alíka v Sokolově a Kynšperku nad Ohří jsme poněkud zmokli. Tak jsme se rozhodli uspořádat nový sraz. Předem jsme si objednali lepší počasí. A nač se můžete těšit?

  © Jiří Pužej, MAFA

  V Mariánských Lázních najdeme Zpívající fontánu a poté vyjedeme lanovkou ke Krakonošovi. To je hotel, u něhož je socha Krakonoše v nadživotní velikosti. Ale hlavním cílem srazu Alíka v Mariánských Lázních je park Bohemini - www.boheminium.cz.

  Jak už část názvu parku – mini – napovídá, budou v parku nějaké mini-věci. Najdeme zde miniatury různých míst naší krásné vlasti v měřítku 1:25. U vstupu nás uvítá zámek Červená Lhota a po pravé straně na nás bude shlížet Ještěd. Kdo ještě neviděl letiště Ruzyně, tak se jistě rád podívá na jeho model. V miniatur-parku, jak se také mezi lidmi parku říká, najdeme i největší miniaturu, která byla zatím u nás zkonstruována, je jí krásný hrad Karlštejn.

  Sraz alíka

  Mariánské Lázně, sobota 23. května

  Informace o srazu najdeš na nástěnce Alíkovský sraz v západních Čechách

  Kousek od parku je malá obora s jelenovitou zvěří a to konkrétně s daňky skvrnitými. Asi kilometr je odsud vzdálena pěkná rozhledna. Vyjde-li čas, tak se na ní zastavíme.

  Zaujalo tě těchto pár slov o miniatur-parku, který je plný nádherných zmenšenin hradů, zámků a dalších zajímavých míst České republiky?

  Není nic lehčího, než se zúčastnit srazu Alíka, který se bude konat v Mariánských Lázních 23. května 2009.

  Pokud se rozhodneš na sraz přijet a rodiče ti cestu dovolí, tak se nezapomeň přihlásit do mé pošty Mari1. A vůbec se nemusíš bát, vzít své rodiče či prarodiče (strýčky, tety…) s sebou. Jsou vřele vítáni. Srazů se běžně účastní i rodiče malých Alíků.

  Až mi tedy budeš posílat přihlášku, tak mi v poště, prosím, uveď, odkud přijedeš a s kým přijedeš. Pošlu ti pak podrobnější informace o tom, kdy a kde se všichni sejdeme a hlavně v kolik hodin.

  Na všechny se těší Mojko (má kolegyňka) a Mari1 (má maličkost) – učitelky ze 4. ZŠ v Sokolově, ale hlavně Alíci z kroužků Hrátky s Alíkem a Cestovatelé.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 20. května 2009 v 11:48.
  7ýčko v něm napsala:

  doufám

  Mamku  asi  nepřemluvím  ale  skusím  to  státou  doufám  že  tam  se mnou  pojede 4 ještě  sem  na   žádném  srazu  nebyla5

  Příspěvek z 15. května 2009 v 17:21.
  vysavac v něm napsal:

  moc ráda bych jela ale...

  já budu v Polsku, v Sopotech.27

  Příspěvek z 8. května 2009 ve 12:15.
  tyntynka v něm napsal:

  Mariánky

  Už jsem tam byla! Je to moc hezký!!77441010