Alíkovina

Pozvánka na sraz Alíka do Opavy

vydáno  •  Volný čas venku
V posledních měsících se konalo několik srazů Alíka v západních Čechách, například v Plzni a Karlových Varech. To je však daleko pro uživatele z východní části republiky. Přitom již přes dva roky je v provozu nástěnka zabývající se plánováním srazu v Opavě. Nyní se konečně podařilo dohodnout a stanovit termín srazu v Opavě, a to na sobotu 29. září

Uživatelé Alíka ze severní Moravy a Slezska si dlouho stěžovali, že srazy se konají příliš daleko od nich, takže na ně nemohou přijít. Věříme, že nyní využijí příležitosti a na sraz v Opavě se dostaví. Program bude ještě upřesněn, nepochybně posedíme v nějaké cukrárně nebo čajovně. Důležitým bodem programu však bude také to, že se podíváme na Alíkův rodný dům. Dovnitř nepůjdeme, protože už tam Alík nebydlí a mimo to tam je v sobotu zavřeno, ale přesto jistě bude zajímavé se podívat, odkud pochází. Místní účastníci nám ukážou i další zajímavosti a pamětihodnosti tohoto slezského města.

Začátek srazu bude ve 12:30, aby se tam bez problémů dostali i zájemci z Prahy. Vlak z Prahy odjíždí v 6:55 hod. Protože se počítá s účastí lidí z Prahy, nebude sraz tak dlouhý jako jindy, ale i tak jistě stihneme dost bodů programu. Konec srazu bude orientačně po 15 hodině a pražští účastníci mohou přijet do Prahy ve 21:05. Spojení z jiných částí republiky můžeme na požádání vyhledat.

Protože cestování na takovou vzdálenost je obvykle dost drahé, zvolili jsme pro konání srazu den, na který České dráhy vyhlásily mimořádnou slevu ke Dni železnice. Tento den bude jednodenní síťová jízdenka SONE+ platit až pro pět osob libovolného věku, tedy i dospělých. Normálně tato jízdenka platí až pro 5 osob, z nichž však pouze 2 mohou být starší než 15 let. Tato mimořádná sleva vám tedy umožní levně přijet na sraz i v případě, že vám už je 15 nebo když budete přijíždět s rodiči nebo se staršími sourozenci či kamarády. Jízdenka SONE+ platná pro rychlíky stojí 390 Kč, takže když pojede pět lidí, tak každý z nich zaplatí za celou cestu tam i zpátky jen 78 Kč. A za 78 Kč například z Prahy do Opavy a zpět, to je docela zajímavá cena, ne? Pokud bydlíte blíž u Opavy a použijete jen osobní a spěšné vlaky, můžete použít SONE+ pro osobní a spěšné vlaky za 140 Kč, rovněž až pro 5 osob.

Máte-li zájem o účast na srazu, napište mi do pošty, a napište také, odkud pojedete, abychom se případně dohodli, kdo pojede s kým, aby to vyšlo levněji. Dostanete potřebné informace o přesném místě srazu, a také poznávací znamení. Jak již bylo uvedeno, na sraz mohou přijet i rodiče.

Doufáme, že se sraz podaří a že poznáme nové kamarády a také Alíkovo rodné město, ve kterém jsme ještě nikdy sraz neměli.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!