Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na sraz Alíka v Českých Budějovicích v sobotu 1. června 2019

  vydáno  •  Srazy Alíka

  Jak je již v nadpise zmíněno, tak 1. června se koná sraz Alíka v jihočeské metropoli v Českých Budějovicích, poprvé od roku 2010, kdy se zde konal poslední sraz. Říká se, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý, a proto se i my pokusíme přijít na chuť tomuto městu.

  Náměstí Přemysla Otakara II., © Jitka Erbenová

  V Českých Budějovicích je toho dost k navštívení, bohužel naše časové možnosti jsou značně omezené, z toho důvodu navštívíme jen to nejznámější. Náš program bude vypadat následovně. Sejdeme se na vlakovém nádraží Českých drah. Odtud se vydáme na náměstí Přemysla Otakara II., jehož dominantou je velká Samsonova kašna a nedaleký Bludný kámen. V době, kdy se dostaneme na náměstí, nastane čas oběda. Na oběd si zajdeme do nedaleké restaurace.

  Černá věž v Českých Budějovicích, © Pralinka2

  Po obědě se vydáme na Černou věž, odkud uvidíme na celé České Budějovice i jejich široké okolí, dohlédnout lze až na Šumavu. Poté se od Černé věže vydáme do Jihočeského muzea. V muzeu bude probíhat výstava o historii mincovnictví a řemesel na Českobudějovicku. V případě více času bychom si mohli ještě prohlédnout i stálou expozici muzea.

  Jihočeské muzeum., © Jitka Erbenová

  Ještě Vás určitě zajímá otázka, kolik peněz si vzít s sebou. Vstupné na Černou věž pro dospělé je 30 korun, pro děti 20. Dále se platí vstup v muzeu, kde pro dospělého činí vstup maximálně 70 korun pro dospělého a 40 korun pro děti. U muzea je možné, že vstup bude levnější podle toho, na jakou výstavu půjdeme. Poslední položkou je jídlo, kde by mělo stačit 150 korun.

  V případě zájmu neváhej kontaktovat uživatele Pralinka2, který ti sdělí více informací ohledně času začátku srazu, poznávacího znamení a dalších informací.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (44)

  Příspěvek z 6. června 2019 v 17:39.
  lékařský v něm napsal:

  Spíš myslela to zvíře. :-D

  Příspěvek z 6. června 2019 v 17:34.
  majdula2000 v něm napsala:

  Trpajzlík (ty).;-D

  Příspěvek z 6. června 2019 ve 14:57.
  číča800 v něm napsala:

  No, když ty jsi žirafa, kdo asi bude bude tvoje dvojče?;-D