Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na sraz Alíka v Mogadišu 25. 5. 2023

  vydáno  •  srazy Alíka · zahraničí · apríl

  Ve čtvrtek 25. května se opět sejdeme na našem tradičním Alíkovském sraze, tentokrát v nedaleké Africe, v hlavním městě Somálska.

  Mogadišo, © TSGT PERRY HEIMER

  Tak jako každá jiná metropole je i Mogadišo veskrze krásné město s bohatou historií bojů mezi teroristickými skupinami a vládou. Tím se procházka po něm stává velice dobrodružnou a napínavou. Cestou můžete vždy narazit na ozbrojený útok, bankovní přepadení, či únos a pokud budete mít štěstí, můžete si celé město prohlédnout i pěkně z výšky po v(ý)stupu na zapomenutou minu.

  Nás naše cesty svedou dohromady na Mogadišském letišti, kde bude také zahájení srazu (dostat se tam dá poměrně jednoduše: z Prahy poletíte den předem do Istanbulu a poté přestoupíte ještě jednou v Dubaji). Zde je také možno nakoupit rozličné suvenýry. Kupř. různé cennosti z různých koutů světa jako jsou české granáty, ale určitě nejen ty české, a věci, co se mohou hodit po cestě městem, jako například neprůstřelná vesta, lékárnička nebo falešný občanský průkaz.

  Letiště v Mogadišu, © Axmadyare

  Krátce po zahájení srazu se vypravíme na společný oběd do jedné z restaurací v samotném centru města. Poté nás již bude čekat hlavní bod programu: cesta do přístavu, kde se nalodíme a poplujeme se podívat na somálské piráty.

  Přístav v Mogadišu, © TSGT PERRY HEIMER

  Pokud nám to čas po somálském převzetí výkupného dovolí, mohli bychom stihnout také výjezd do pravé africké divočiny. Zde se též pravděpodobně naposledy rozloučíme. :-)

  Na sraz a všechny vás se, v jednom z nejrušnějších měst světa, těší VelkýBochník. B-)

  P.S. Tak jako téměř každý sraz někdo určitě zbyde a bude chtít ještě chvíli společně (někde) pobít. Pro tyto šťastlivce doporučuji ještě projít zbytek Afriky křížem krážem a pokud budou mít štěstí, mohou, ke vší smůle, narazit i na domorodé kmeny afrických lidojedů. Zde lze také strávit příjemný čas při společné večeři.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  Příspěvek z 2. dubna ve 14:10.
  verbum v něm napsal:

  Jen uvažuji, kde bude společná fotka? Myslím, že taková společná fotka s tankem a nebo se Somálskou vesnicí? A už Ti Chlebíku volal Ouřada? Nebo vlastně ne... bezpečnější místo není... tam by neměl být problém... Jen to pojištění bych udělal... :-D

  Příspěvek z 1. dubna ve 21:17.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Síce tam nejdem, ale berú tam okrem somálských šilingov aj doláre a eurá?:->

  Příspěvek z 1. dubna ve 20:29.
  Mažoretka7 v něm napsala:

  To je nějaká sranda, nebo vážně bude sraz v Africe?