Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pozvánka na sraz Alíka v Sokolově a Kynšperku nad Ohří

  vydáno  •  Co nového u mě! · Volný čas venku · Cestování · Rodičům · Srazy uživatelů Alíka
  V lednu jsem v závěru článku Sraz Alíka v Praze 17. 1. 2009 - v galerii i na věži zvala na sraz Alíka v západních Čechách. Čas se nachýlil a brzy tu bude 28. březen, kdy je sraz plánován.

  © Marie Bláhová

  V západních Čechách je mnoho krásných míst, tentokrát se ale podíváme hodně na západ a to na města Sokolov, kde učím ve 4. základní škole, a do Kynšperka nad Ohří, kde bydlím. Budete tak mít jedinečnou příležitost trošku se seznámit s městy, která jsou důležitá pro jednu správkyni Alíka.

  A co že všechno uvidíme? No nebude toho málo. V Sokolově se podíváme na rozhlednu, není sice extrémně veliká, ale je z ní vidět až na Chlum Svaté Maří. Dále se podíváme k zámečku. Projdeme se kolem kašny, kde je socha sokolníka, podle legendy zakladatel města Sokolova. Nakonec půjdeme kolem Hornického domu na nádraží.

  Vlakem pak pojedeme do Kynšperka nad Ohří, který je nedaleko Sokolova. Tady uvidíme nejdelší krytou pěší lávku v ČR, podíváme se na hrázděný domek. Doufám, že nám Pralinka2 zajistí pěkné počasí a budeme tak mít možnost si venku v místě bývalého hradiště sníst dobroty, které si jistě každý přiveze.

  Bylo by velice pěkné, pokud by každý přinesl něco dobrého (koláč apod.) a dal ostatním ochutnat, ale podmínkou to pochopitelně není. Ti z hodně velké dálky budou mít možnost si dát něco teplého k obědu. Dále se pak podíváme na branku, kašnu, naučnou stezku … Zkrátka uvidíme, jak na tom budeme s časem.

  Ale co je nejdůležitější. Na srazu budou kamarádi z Alíka a přijdou i někteří správci Alíka. Každý tak bude mít možnost poznat a v reálu si popovídat s kamarády, které zatím zná jen z dopisů, nástěnek či z klubovny na Alíkovi. Z Kynšperka se pak společně vypravíme vlakem zpět do Sokolova.

  Zaujal tě program? Máš chuť přijet 28. března 2009 na sraz Alíka do Sokolova? Stačí, když mi napíšeš dopis s přihláškou do mé Alíkovské pošty na přezdívku Mari1. Do přihlášky napiš, kdo s tebou pojede a také odkud přijedeš.

  Pošlu ti pak upřesňující informace s místem a hodinou setkání a v dopise se také dozvíš, jaké bude poznávací znamení, abychom se dobře našli. Jsi ze Sokolova a rodiče tě sice na sraz pustí, ale nedovolí ti jet do Kynšperka nad Ohří? Nebo jsi z Kynšperka nad Ohří a na sraz můžeš jen v Kynšperku a do Sokolova tě rodiče nepustí? Nevadí. Napiš mi a domluvíme se, zúčastníš se jen té části srazu, kterou ti rodiče dovolí.

  Přihlášené kamarády budu uvádět na nástěnce Alíkovský sraz v západních Čechách.

  Těším se na setkání v Sokolově. Rodiče jsou také vřele zváni. Nestyď se je vzít s sebou. A milí rodiče či prarodiče, nebojte se nás a přijďte.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 22. března 2009 v 18:40.
  ačrab v něm napsal:

  Reakce na ačrab:

  před závorkou má být slovo "chtela27"

  Příspěvek z 22. března 2009 v 18:39.
  ačrab v něm napsal:

  žádný

  27to27je27škoda27maminka27ani27babička27se mnou27ne-po-je-dou27a2727bych27tam27tak27(ale rozhodně to nebude poslední sraz262626)

  Příspěvek z 14. března 2009 v 11:17.
  nehasil7 v něm napsal:

  jupííííííííí

  můžu!!!!!!!!!!!!!!!!!!161616444